Ванева и Хюлия Велиева достигнаха финала на държавното

Зиновия Ванева и Хюлия Велиева се класираха за финала на държавното първенство по тенис в зала за жени в София с награден фонд 3 хиляди лева. На полуфиналите Ванева отстрани поставената под номер 1 в схемата и двукратна вицешампионка от 2013 и 2015 година Вивиан Златанова с 6:4, 6:3.

Ванева спечели първите четири гейма в мача, но Златанова изравни. Полуфиналистката от миналата година Ванева направи пробив в десетия гейм, за да поведе със сет преднина, а във втората част след 2:2 до края на мача даде само един гейм на съперничката си.

Ванева, четвърта поставена, ще спори за титлата срещу шампионката от 2014 година Хюлия Велиева. Поставената под номер 2 Велиева победи на полуфиналите вицешампионката от 2014 година и трета в схемата Габриела Михайлова с 6:0, 3:6, 6:1.

Финалът е в неделя, а победителката ще получи 950 лева от наградния фонд.