Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Славия остава в борбата за Купата на България

Женският волейболен отбор на Славия показа съвсем различно лице през втория ден от надпреварата в предварителна Група Б на турнира за Купата на България. Пред празните трибуни на зала "Христо Ботев" в София Славия записа категорична победа над Раковски (Димитровград) с 3:1 (25:18, 25:12, 18:25, 25:20).

Така Славия остава в борбата за място на финалите, докато за Раковски шансовете се изпариха преди утрешния им мач срещу Марица (Пловдив). "Белите" пък играят срещу ЦСКА в последния си мач от турнира. По-късно тази вечер пък е срещата между Марица и "червените".

За разлика от първия си мач срещу Марица, "белите" показаха съвсем различна игра и правеха разлика от самото начало на геймовете. След загубения първи гейм, от щаба на Раковски опитаха някаква промяна с пускането на Ивана Боянова на разпределителския пост, но състезателките на Славия бяха още по-категорични, най-вече със силните си атаки, довели до 25:12 във втората част.

Състезателките на Раковски обаче не се бяха предали и в третия гейм след оспорвано начало, успяха да направят разлика. В края на частта и младата нападателка на Славия Александра Миланова се приземи лошо и се наложи да бъде заменена от Олга Кръстева. След краткото прекъсване отборът на Раковски успя да вземе гейма след 25:18 и да намали изоставането си. В четвъртия гейм Раковски поведе бързо с 5:1, но последва мигновената реакция на Славия - серия и обрат до 6:5. "Белите" успяха да се откъснат с 4 точки напред, но съперничките им отново изравниха при 12:12. На терена за Славия се завърна и Алекс Миланова, като отборът в крайна сметка успя да пречупи съперника си и да спечели с 3:1 след 25:20.