Голов спектакъл в дербито Тотнъм - Арсенал дава жокер на Лестър (видео)

Отборите на Тотнъм и Арсенал изнесоха истински голов спектакъл в дербито на Северен Лондон, завършвайки наравно 2:2 на "Уайт Харт Лейн". Възпитаниците на Маурисио Почетино и Арсен Венгер направиха шоу за феновете, изнасяйки един от най-красивите и отворени мачове от сезона в Англия, но с ремито дават истински жокер на лидера в класирането Лестър да дръпне с пет точки напред в битката за титлата. Ако "лисиците" спечелят визитата си на Уотфорд по-късно днес, те ще вземат сериозен аванс пред двата лондонски опонента девет кръга преди края на сезона.

Срещата между "шпорите" и "артилеристите" премина през много обрати и интересни моменти, за да се стигне до крайното 2:2. Арсенал удари първи в иначе скучно първо полувреме, но след почивката домакините осъществиха пълен обрат, след като техният съперник остана с човек по-малко на терена. Алексис Санчес обаче оформи крайното 2:2 15-на минути преди края с диагонален удар, минал през ръцете на Лорис.

Аарън Рамзи откри резултата за "артилеристите" с изключително красив гол в 39-ата минута на мача. Уелският халф се разписа с пета след остро подаване на Ектор Белерин. Възпитаниците на Арсен Венгер осъществиха отлична контраатака и само с три паса в наказателното поле разкъсаха защитата на съперника. Дани Уелбек откри много добре Белерин в пеналтерията, а испанският бранител не се полакоми да стреля и подаде към Рамзи, който пък с технично изпълнение с пета прониза Юго Лорис за 0:1.

В 55-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Франсис Коклен си изкара два жълти картона и трябваше да напусне играта преждевременно. Това доведе до масиран натиск на домакините и след няколко отлични прояви на Давид Оспина пред голлинията на Арсенал, все пак се стигна до изравняване. Тоби Алдервейрелд отбеляза от 3-4 метра, след като Ерик Ламела се пребори в наказателното поле за центриране от корнер.

Само две минути след изравнителното попадение домакините осъществиха пълен обрат с изключително красив гол на Хари Кейн. Централният нападател на "шпорите" отбеляза почти от границата на наказателното поле по лявото крило в далечния ъгъл на вратаря с техничен диагонален удар. В положението обаче останаха съмнения за засада на Деле Али, който впоследствие върна топката към Кейн.

В 76-ата минута обаче гостите успяха да се върнат в мача. Той получи извеждащ пас от Ектор Белерин и с диагонален удар преодоля Юго Лорис, който можеше да се намеси и по-добре при диагоналния му удар по тревата.

До края на мача домакините имаха възможност да отбележат трето попадение и да вземат трите точки, но спасявания на Давид Оспина предотвратиха това. Заместникът на Петер Чех спаси опасни изстрели на Кристиан Ериксен и Хари Кейн, за да запази точката за своя отбор.

Ремито остави Тотнъм на второто място в класирането с 55 точки, на две зад лидера Лестър, който обаче има мач в аванс. Арсенал пък продължи серията си без победа във всички турнири вече на четири двубоя и взе първа точка от последните си три мача, за да събере 52.