Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

След Кокала и Илиан Илиев спря Левски (видео+галерия)

Отборът на Левски отново не победи. "Сините" стигнаха само до 1:1 в гостуването на "Лаута" срещу Локомотив (Пловдив) в първи мач от 24-ия кръг на "А" група. Така столичани във втори пореден мач бяха спряни от свой бивш наставник тази седмица. Преди няколко дни Емил Велев - Кокала почти сигурно ги отказа от мечтата за титлата след равенството 0:0 на "Георги Аспарухов", а днес Илиан Илиев окончателно даде на Левски да разбере, че първото място е мираж през тази кампания. Първият гол на Ванчо Траянов за сезона даде аванс на "черно-белите" в 17-ата минута, а със своето дебютно попадение Венцислав Христов донесе точката на гостите в 54-ата минута.

Двубоят бе дебютен пред пловдивска публика за новия треньор Илиан Илиев, който бе посрещнат с транспарант: "Добре дошъл, Илиане", а спечелената точка също бе първа за него. Единствената промяна в състава на "смърфовете" от мача с Лудогорец бе на върха на атаката. Голмайсторът Мартин Камбуров се завърна след три мача наказание.

Локомотив Пд - Левски Стойчо Стоев бе направил две промени в стартовите 11 от равенството с Монтана. Капитанът Веселин Минев се завърна и смени Мики Орачев, а Венци Христов бе на пейката и като титуляр започна Радослав Цонев.

Феновете на Локо и Левски почетоха 3-ти март с трибагреници в началото на срещата. "Не щях да съм турский и никакъв роб", пишеше на хореографията на Сектор "Б". "Да живее България" пък бе в сектора на домакините.

Локомотив Пд - Левски Първият удар към една от двете врати бе в 5-ата минута, когато Камбуров стреля с глава в аут. Ванчо Траянов даде преднина на "смърфовете" в 17-ата минута след поредица от грешки в защитата на гостите. Първо Александър Александров притежаваше топката, но докато се чудеше какво да прави с нея, тя излезе в тъч. Мартин Камбуров изпълни бързо страничното хвърляне, като подаде на Емил Гъргоров. Бадема изпревари отново Александров, като от аут линията центрира с десния крак и намери Траянов на границата на наказателното поле. Изненадващо около него нямаше нито един играч в синьо.

37-годишният халф пое топката и със силен удар прати коженото кълбо в долния ляв ъгъл на Боян Йоргачевич, а Лукин му попречи да види топката. Интересното е, че това бе първи негов гол от 30 ноември 2013 година и едва втори през последните пет сезона в "А" група.

Локомотив Пд - Левски В 31-ата минута Стефан Велев пропусна да удвои, след като бе оставен сам близо до вратата на гостите. Той стреля над вратата. Десет минути по-късно Камбуров можеше да реши всичко. Румънецът Лукин го изпусна елементарно, а голаджията останал очи в очи с Йоргачевич не успя да го преодолее. Вратарят изби, а Александров бе по-бърз при избитата топка, като при съприкосновение с Камбуров звездата на домакините искаше дузпа.

Локомотив Пд - Левски На почивката Венци Христов смени Де Ноойер. Гъргоров също напусна и на негово място влезе Дани Кики. Пълният гостуващ сектор, който отново подкрепяше своите играчи показа хореографията си, а този на домакините запалиха факли с началото на второто полувреме.

Изненадващо в 54-ата минута "сините" изравниха. Бедоя подаде към Краев, който изпревари Котев и изведе Христов сам срещу Ел Харуби. Нападателят стреля веднага и вкара своя първи гол за Левски.

Голмайсторът вкара първо попадение в родния елит от 20 септември 2014, когато се разписа отново във вратата на Локо (Пд) и отново на "Лаута" при победата с 3:0 на Берое. Три минути по-късно, той пропусна да се превърне герой, като от няколко метра метра пропусна да вкара втори гол.

Локомотив Пд - Левски Мики Орачев веднага замени Краев. Именно левият защитник, който игра като халф, пропусна да вкара втори гол в 67-ата минута, когато Ел Харуби изби. Камбуров стреля право в ръцете на Йоргачевич от фаул, а по това време на терена се появиха Пауло Серджо, Винсент Карагерен и Бабатунде Адениджи.

Локомотив Пд - Левски В 86-ата минута Камбуров можеше за пореден път да е герой, но Йоргачевич спаси. Минута пред края Адениджи можеше да стреля, но реши да подава на Христов и Котев изби.
Срещата завърши заслужено наравно, след като двата отбора си разделиха по едно полувреме.

"Смърфовете" прекъснаха серията си от две поредни поражения, но останаха без победа в седми мач и на седмо място 21 точки. Последният успех бе на 20-и ноември срещу Монтана с 1:0.

Локомотив Пд - Левски Така Левски остана на второ място преди останалите мачове с актив от 36 точки, като изостава на 12 от Лудогорец. При победа на Берое срещу Ботев (Пловдив) "сините" ще бъдат изместени от втората позиция.

ЛОКО ПД - ЛЕВСКИ 1:1
1:0 Траянов (17)
1:1 Христов (54)

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): Ясеин Ел Харуби, Пламен Крумов, Александър Тунчев, Кирил Котев, Крум Стоянов, Стефан Велев, Ванчо Траянов, Мартин Райнов, Емил Гъргоров, Мартин Камбуров, Димитър Велковски

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич,Сашо Александров, Сърджан Лукин, Александър Александров, Веселин Минев, Радослав Цонев, Джереми де Нойер, Мигел Бедоя, Божидар Краев, Роман Прохазка, Францис Нар