Мъри и Джокович с успехи за "Купа Дейвис"

Защитаващият титлата си отбор на Великобритания спечели първия сингъл от двубоя срещу Япония от първия кръг в Световната група на турнира за "Купа Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже.

В Бирмингам номер 2 в световната ранглиста Анди Мъри победи Таро Даниел с 6:1, 6:3, 6:1 за 90 минути. Това беше първи мач за Мъри след загубата на финала на Откритото първенство на Австралия от Новак Джокович в края на януари. Номер 87 в света Даниел нямаше никакви шансове срещу британеца, който направи шест пробива в мача. Във втория сингъл за деня шестият в световната ранглиста Кей Нишикори ще играе срещу Дан Евънс.

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович донесе първата победа на Сърбия в двубоя с Казахстан. В първата среща в белградската зала "Пионир" Джокович победи казахстанския тенисист Александър Недовиесов с 6:1, 6:2 и 6:3 за 1 час и 53 минути. Джокович нямаше проблеми на корта срещу казахстанеца Недовиесов, който е номер 200 в световната ранглиста, но имаше проблеми и болки в лявото си рамо. "Ноле Експрес", както го наричат в Сърбия, на няколко пъти по време на срещата бе преглеждан от лекар.

"След една година отново играя пред родна публика и това ми харесва, каза след победата си 28-годишният белградчанин Новак Джокович. Пионир е най-шумната зала, която имаме, нямаше баскетболна атмосфера, но ми е приятно, че дойдоха хора".

Вторият мач в срещата Сърбия - Казахстан е по-късно тази вечер между Виктор Троицки (Сърбия) и Михаил Кукушкин (Казахстан). Утре, събота, е мачът на двойки, в който Новак Джокович ще си партнира с Ненад Зимонич срещу казахстанците Александър Недовиесов - Андрей Голубьов.