Шампионките от Марица смазаха Славия за Купата на България (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Марица (Пловдив) започна с чиста победа похода си към защита на трофея в турнира за Купа България по волейбол за жени.  В първия си мач от Група Б в софийската зала Христо Ботев шампионките надиграха местния Славия с 3:0 (25:8, 25:11, 25:14)* след 54 минути игра пред закрити за трибуни.

Марица изигра срещата като една добре смазана машина и не остави никакви съмнения в превъзходството си. Сервисите на Виктория Григорова, Таня Събкова, Юлия Богмацер и Ана Радичева затрудниха много посрещането на съперника, а пловдивските блокировачки рядко позволяваха на софийските нападателки да бележат.  Така в първата част се стигна до разгромен резултат – 25:8.  Във втория гейм при 16:2 за Марица нещата изглеждаха още по-катастрофални за Славия, но шампионките започнаха да грешат и позволиха на противника да стигне до 11 точки.  В последната част момичетата на Иван Петков поведоха с 8:0 и лишиха гейма от интрига.  Треньорът даде почивка на няколко от титулярките си, но отборът не само поддържаше комфортната си преднина, но накрая с два поредни аса на Силвия Андреева дори успя да я увеличи преди да приключи с 25:14.

Топреализатор на срещата стана центърът на Марица Виктория Григорова с 12 точки за победителките.  Радосвета Тенева добави 9 за само два гейма игра, а другият център Милена Димова са разписа с 8.  Най-резултатна за Славия с 6 точки стана Ася Динова, която игра като разпределител в последните два гейма.

В другия мач от групата в първия състезателен ден ЦСКА (София) надделя чисто над Раковски (Димитровград) с 3:0 (27:25, 25:17, 25:23).  Във втория си мач от турнира Марица излиза срещу ЦСКА в директен сблъсък за първото място във временното класиране.  Двубоят е утре, събота, 5 март, от 17:00 б.в. и ще бъде излъчен пряко по БНТ.

Снимка: ЕМОНА ЦОНЧЕВА, Sportal.bg

ГАЛЕРИЯ от мача МАРИЦА - СЛАВИЯ 3:0 - ТУК!!!