Динамо (Москва) излъга Перуджа след "златен гейм"

Руският гранд Динамо (Москва) трябваше да играе златен гейм срещу италианския Сър Сейфти-Сикома (Перуджа), за да се класира за финалната фаза във втория по сила европейски турнир за Купата на ЦЕВ.

В първия мач в Перуджа Динамо бе спечелил с категоричното 3:0 гейма и като че ли играчите на тима си помислиха, че задачата им в реванша е предрешена. Не на това мнение бяха състезалите на сръбския треньор Слободан Ковач, които спечелиха с
3:1 (25:21, 25:18, 23:25, 25:15)
и по този начин изравниха общия резултат. В такъв случай регламентът предвижда изиграването на още един, допълнителен, т.нар. златен гейм. В него борбата бе до последно, като в крайна сметка Динамо надделя след 15:13 след 19 минути.

Българският разпределител на Перуджа Добромир Димитров не бе в групата на тима си, а сръбският основен реализатор - Александър Атанасийевич, се отличи с 25 точки (2 аса, 2 блокади, 51 % в нападение). 23 добави американецът Аарън Ръсел (3 аса, 1 блокада, 48 % в атака). За Динамо 17 точки направи Денис Бирюков (2 аса, 45 % в нападение), а Юрий Бережко добави 15 (2 аса, 2 блокади, 39 % в атака).

Така на полуфинал Динамо (Москва), който е миналогодишният победител в турнира, ще срещне друг руски тим - Газпром-Югра (Сургут).