Дарюшшафака с първа победа като гост във втория етап на Евролигата

Турският Дарюшшафака СК спечели първата си победа като гост във втората групова фаза на баскетболната Евролига за мъже, след като се наложи с 83:77 (43:38) срещу хърватския Цедевита Загреб.

В други срещи от група "Е" на надпреварата, руският Локомотив Кубан победи турския Анадолу Ефес със 76:61 (38:28), а гръцкият Панатинайкос надви испанския Уникаха Малага със 76:58 (42:27).
Маркъс Слотър беше най-полезният играч за турския клуб, а Скоти Уилбикин вкара два решаващи коша малко преди сирената. Благодарение на победата в Хърватия, Дарюшшафака вече е на шесто място в група "Е" при баланс от 3 победи срещу 6 загуби, но осминафиналите са мираж за турците. Фенербахче, Локомотив Кубан, Панатинайкос и Цървена звезда са с положителен баланс и само чудо може да извади някой от тези четири тима от осминафиналите.

Гостите от Турция се възползваха от ранна серия от точни изстрели от зоната за три точки и поведоха категорично в резултата, а до полувремето Цедевита съкрати изоставането си на пет точки. Джейкъб Пулън, който подобри личния си рекорд с 26 отбелязани точки, даде отлично начало за обрат на хърватите, а Марко Арапович го довърши с два точни изстрела от наказателната линия в третата четвъртина. Цедевита поведе с 61:59, а третата част завърши именно при този резултат. Двата отбора размениха лидерството в резултата пет пъти в заключителната четвъртина, но Уилбикин записа асистенция към Слотър и вкара от тройката в последната минута, с което Дарюшшафака спечели оспорваната среща.

Слотър завърши мача със 17 точки за победителите, а Манушар Маркоишвили добави 16 пункта при 4/4 стрелби от зоната за три точки. Реджи Рединг завърши мача с десет точки, а Уилбикин - с осем пункта и шест асистенции.

Испанският вицешампион Барселона допусна пета загуба в група "F", след като отстъпи с 61:75 (14:24, 15:24, 14:13, 18:14) като гост на Химки (Русия). Българинът Александър Везенков игра само 59 секунди като резерва за каталунците в края на втората четвърт и не успя да се разпише.