Цецо Соколов и Халкбанк разплакаха Нгапет и Модена в ШЛ (ВИДЕО + СНИМКИ)

Националът Цветан Соколов и неговият турски клуб Халкбанк (Анкара) се класираха за Плейоф 6 на Шампионската лига, след като успяха да се преборят за два гейма при гостуването си на италианския гранд DHL (Модена).

В първия мач в Анкара Халкбанк спечели с 3:0, след като българският диагонал изигра феноменален двубой, и се нуждаеше само от два гейма в реванша. Среащата в "Пала Панини" обаче бе доста нервна, като първият гейм се оказа много оспорван. След 29 минути турският тим успя да поведе с 1:0 и когато оставаше съвсем малко, домакините от Модена направиха пълен обрат. В герой за Халкбанк в решителния четвърти гейм се оказа полският национал Михал Кубяк, като негови атаки и начални удари направиха разликата. В тайбрека все пак домакините достигнаха до победата с 3:2 (22:25, 25:20, 25:21, 17:25, 15:9), но тя остана само за престиж и чест.

Доста работа имаше и за двамата съдии - Владимир Олейник от Русия и Игнат Митев от България. В четвъртата част руският рефер трябваше да охлади страстите на Михал Кубяк и на Ървин Нгапет с жълти картони.

Българският нападател на Халкбанк Цветан Соколов не изигра най-силния си мач, но реализира 11 точки (1 блок, 40% ефективност в атака), но даде своя ценен принос за успеха. Световният шампион с Полша от Мондиал 2014 Михал Кубяк реализира 13 точки (2 аса, 3 блока, 36% ефективност в атака), а европейският шампион с Франция от Евроволей 2015  Кевин Льо Ру също записа 13 точки (2 аса, 4 блока, 70% ефективност в атака).

За Модена френската звезда на тима Ървин Нгапет заби 23 точки (4 аса, 3 блока, 48% ефективност в атака), а Лука Ветори добави 18 точки (1 ас, 2 блока, 45% ефективност в атака).

В следващия 1/4-финален кръг - Плейоф 6 Халкбанк ще срещне друг италиански тим - лидерът в Суперлигата на Апенините Кучине Лубе (Чивитанова), който спечели и втория си мач срещу турския първенец Аркас Спор (Измир) след 3:1 (25:14, 23:25, 25:18, 32:30).

DHL МОДЕНА (ИТАЛИЯ) - ХАЛКБАНК, АНКАРА (ТУРЦИЯ) 3:2 (22:25, 25:20, 25:21, 17:25, 15:9)