Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Боливар и Палмейрас с победи за Копа Либертадорес

Хуан Карлос Арс отбеляза хеттрик при победата на Боливар с 5:0 над колумбийския Депортиво Кали в мач от група 3 на турнира Копа Либертадорес. Боливийците заеха второ място в класирането с актив от три точки, докато лидерът Расинг Клуб завърши наравно 0:0 срещу Бока Хуниорс в аржентинското дерби в групата.

Боливар загуби първия си мач в турнира срещу Расинг, който води в класирането с актив от четири пункта, но в мача с Депортиво головете заваляха още от четвъртата минута. Именно тогава Арс вкара първия си гол, а 15 минути по-късно се възползва от асистенция на Хуанми Кайехон за 2:0.

Арс трябваше да чака до 79-та минута, за да запише своя хеттрик и да прибере топката от мача, но тогава изходът от него вече беше решен. Хосе Луис Санчес се разписа за 3:0 в 41-та минута, а Руди Кардосо вкара четвъртия гол в 73-та.

Бразилският Палмейрас оглави класирането в група 2 с победа с 2:0 над аржентинския Росарио Сентрал. Жонатан Кристалдо откри резултата в 25-ата минута, а Агустин Алионе оформи крайното 2:0 в добавеното време след асистенция на Дуду.