Бетис и Еспаньол си размениха местата в битката за оцеляване

Бетис удари 3:0 като гост Еспаньол в среща от междинния 27-и кръг на Примера дивисион и измести съперника от 13-ото място в класирането. След загубата Еспаньол вече е 14-и с 28 точки, докато тимът от Севиля има 31 и вече е 13-и.

Гостите от Севиля бяха категорично по-добрият отбор през всичките 90 минути. Рубен Кастро откри на "Power8 Stadium" в 9-ата минута. Малко по-късно през първото полувреме Пецейя удвои. Еспаньол се опита да изравни играта и резултата, но единственото до което стигна беше гол от засада на Жерард Морено в 70-ата минута, който беше правилно отменен. Три минути по-късно Варгас оформи крайното 3:0.