Съмнителна дузпа и късен гол зарадваха Гранада (видео)

Отборът на Гранада надви с 2:0 Спортинг Хихон в битка за оцеляване от 27-ия кръг на Ла Лига. Юсеф Ел Араби отбеляза от много спорна дузпа в 71-ата минута, а Айзък Съксес вкара втори гол в 93-ата минута.

Първото полувреме премина спокойно и скучновато, без голови възможности. Най-доброто положение се появи в 35-ата минута пред Рикардо Коща, който беше изпуснат на втората греда след центриране на Рубен Рочина. В края на първата част играта се накъса още повече заради оказване на лекарска помощ на Иван Куеяр.

В 49-ата минута Омар Маскарей разтресе гредата, а при добавката Антонио Санабрия опъна мрежата, но при вдигнат флаг за засада. Положението беше много съмнително. В 71-ата минута бившият нападател на хихонци Давид Барал падна в наказателното поле и реферът свири дузпа. Според съдийския анализатор Андухар Оливер не е трябвало да се отсъди 11-метров наказателен удар. В 84-ата Серхио Алварес получи втори жълт картон. Ел Араби превърна дузпата в гол. Секунди преди финала на мача Съксес вкара отблизо за крайното 2:0.

Снимка: "Марка"