СКРА Белхатов поведе с 2:0 на Зиратбанк, класира се напред в ШЛ и пусна резервите

Полският гранд СКРА Белхатов се класира за следващата фаза Плейоф 6 на Шампионската лига по волейбол за мъже. Възпитаниците на Мигел Анхел Фаласка поведоха с 2:0 гейма в срещата-реванш от Плейоф 12 като гост на турския Зиратбанк в Анкара, което бе достатъчно да продължат напред в турнира, след което в игра се появиха резервите, а домакините стигнаха до утешителен успех с 3:2 (20:25, 13:25, 28:26, 28:26, 15:10). Така след успех на СКРА Белхатов в първата среща с 3:1 поляците продължават напред, където ще срещнат победителя в Шампионската лига от 2015 година от Зенит (Казан).

Световният шампион с Полша от Мондиал 2014 Мариуш Влазли заби 14 точки (52% ефективност в атака) за 3 гейма игра, а  резервата Мариуш Марчиняк добави още 12 точки (1 ас, 4 блока, 73% ефективност в атака) за СКРА Белхатов.

Бурак Гюнгьор бе най-резултатен за Зиратбанк с 15 точки (2 блока), а влезлият като резерва Маркус Нилсон добави 13 точки (6 аса, (30% ефективност в атака).

ЗИРАТБАНК, АНКАРА (ТУРЦИЯ) - СКРА БЕЛХАТОВ (ПОЛША) 3:2 (20:25, 13:25, 28:26, 28:26, 15:10)

ЗИРАТБАНК: Хюсиен Коч 6, Оливер Вено 2, Бурак Гюнгьор 15, Йерун Раувердинк 7, Джунейт Дагджъ 9, Емре Саваш 1 - Волкан Дьоне-либеро (Маркус Нилсон 13, Корай Шахин 5, Алешандре Ферейра 1, Леонардо Лейва 1, Селим Демир)
Старши-треньор: Фернандо Бенитес
СКРА БЕЛХАТОВ: Николас Уриарте 3, Мариуш Влазли 14, Факундо Конте 5, Никола Марешал 9, Сречко Лисинац 7, Анджей Врона 5 - Каспер Пиехоцки-либеро (Карол Клос 6, Мариуш Марчиняк 12, Марчин Януш 3, Марсел Громадовски 9, Михайло Станкович 6, Исраел Родригес 6, Роберт Милчарек-либеро)
Старши-треньор: Мигел Анхел Фаласка.