Илиян Евтимов с 15 точки при успех на Елан Шалон

Френският тим Елан Шалон се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на ФИБА-Европа по баскетбол за мъже. Шалон победи гостуващия Остенде (Белгия) със 104:91 (21:20, 25:27, 34:19, 24:25) точки в третия мач от осминафиналите и спечели серията с 2:1 успеха.

Българинът с френски паспорт Илиян Евтимов изигра силен мач за домакините и завърши с 15 точки, 4 борби, 4 асистенции и 2 отнети топки за 31:45 минути като титуляр. На четвъртфиналите Елан Шалон ще играе срещу Химик (Украйна). Първата среща е на 16 март във Франция. Играе се до два успеха от три мача.

Сарагоса, с българката Жаклин Златанова, разгроми Кампус Промете със 100:46 (25:10, 25:10, 26:15, 24:11) точки в среща от 21-ия кръг на женското баскетболно първенство на Испания. Златанова игра 29:22 минути като титуляр и се отличи с 14 точки, 12 борби, 5 асистенции, 2 отнети топки и 2 чадъра. Сарагоса е на трето място в подреждането с 14 победи и 7 загуби.