Дори и сериозен реферски гаф не помогна на Берое срещу Черно море (видео)

Берое не успя да измести Левски от второто място, след като завърши 0:0 при домакинството си на Черно море в мач от 23-ия кръг на "А" група. Срещата ще се запомни със сериозния реферски гаф на Георги Кабаков, който изгони футболиста на варненци Бакари още в 33-ата минута след показан пресилен втори жълт картон.

Въпреки това моряците се бранеха дисциплинирано и до края на двубоя почти не допуснаха сериозни положения пред своята врата.

Мачът започна с изпълнение на химна на България в чест на 3 март и натиск на домакините, които стигнаха до първото си опасно положение още в 4-ата минута. Тогава Милисавлевич центрира отляво, Венков опита да върне с глава към Китанов, но топката го удари в лицето и за малко да влети в мрежата. Стражът на моряците обаче прояви рефлекс и предотврати отбелязването на автогол.

В 24-ата минута добра многоходова атака на заралии завърши с извеждащо подаване на Джоман към Спас Делев, който стреля от 16-17 метра, но Китанов спаси.

Само девет минути по-късно моряците останаха с 10 човека след втори жълт и респективно червен картон за Бакари. Решението на Георги Кабаков обаче бе доста дискусионно, тъй като нападателят на моряците не заслужаваше да получи подобна санкция за безобидния фаул, който извърши и то в центъра на терена.

Секунди по-късно реферите отново сбъркаха, спирайки с несъществуваща засада опасна атака на Веселин Пенев, озовал се очи в очи с Китанов.

В 41-ата минута и футболистите на Черно море погледнаха към противниковата врата. Стенио напредна през центъра на терена и подаде към набралия скорост Михаил Венков. Левият бек отправи силен диагонален шут, който излезе в аут.

След почивката Берое продължи да има надмощие, но в първите десетина минути на второто полувреме заралии така и не успяха да организират нещо по-опасно пред противниковата врата. В 54-ата минута Зехиров шутира от далечна дистанция, но Китанов без проблем улови.

Последваха изстрели на Сърмов и Милисавлевич, но и те не затрудниха вратаря на гостите. Не такава обаче бе ситуацията в 81-ата минута, когато Спас Делев се озова сам срещу Китанов, но отново не успя да го преодолее. Това беше последното по-опасно положение и логично двубоят приключи при 0:0.

БЕРОЕ - ЧЕРНО МОРЕ 0:0

Стартови състави:

Берое: Макенджиев, Зафиров, Ахмед, Василев, Пенев, Милисавлевич, Джоман, Сърмов, Андонов, Зехиров, Делев

Резерви: Пиргов, Костов, Божилов, Том, Миланов, Петков, Морел

Черно море: Китанов, Георгиев, Стойчев, Николов, Венков, Стенио, Еуженио, Илиев, Романов, Курьор, Бакари

Резерви: Чанович, Паланков, Расим, Райков, Петков, Кулибали, Васев

Стадион: "Берое", Стара Загора
Начало: 16:30 часа
Съдия: Георги Кабаков