Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Стоук Сити не остави Нюкасъл да излезе от зоната на изпадащите (видео)

Късен гол на Джердан Шакири десетина минути преди края на мача донесе победата на Стоук Сити с 1:0 в домакинството на Нюкасъл. Успехът изкачи "грънчарите" на седмото място в класирането и не позволи на техните гости да се измъкнат от зоната на изпадащите. Дори точката, за която се бореха със зъби и нокти до 80-ата минута, щеше да позволи на възпитаниците на мениджъра Стийв Макларън да си поемат въздух и да изскочат над опасната зона, но попадението на Шакири не позволи това да се случи.

Срещата вървеше към нулево равенство, преди швейцарският национал Шакири да демонстрира невероятната си бързина и бомбен удар, за да догони един извеждащ пас на Маме Бирам Диуф зад отбраната на гостите, след което да изстреля истинска ракета покрай Роб Елиът за крайното 1:0.

Интересен е фактът, че след късния гол на Шакири срещата стана изключително отворена, макар преди това да нямаше почти никакви положения пред двете врати. Сейду Думбия пропусна да изравни за гостите, а в добавеното време на срещата Марко Арнаутович разтресе горната греда на Нюкасъл и пропусна да направи 2:0.

Победата изкачи Стоук до седмата позиция с 42 точки, докато Нюкасъл е предпоследен с 24 точки, колкото имат и Съндърланд и Норич, но лошата голова разлика поставя "свраките" на 19-о място.