Уракан с първа победа след тежкия пътен инцидент във Венецуела

Аржентинският футболен клуб Уракан спечели за първи път след тежката катастрофа, която остави двама от основните футболисти на тима със сериозни наранявания. Отборът от столицата Буенос Айрес се наложи с 1:0 над уругвайския Пенярол като гост, но остана на второ място в генералното класиране на група 4 от турнира Копа Либертадорес. Патрисио Торансо загуби краищата на три пръста на краката си, а Диего Мендоса има счупени костици в ходилата след катастрофата във Венецуела на 9 февруари. Инцидентът се получи по пътя между Каракас и столичното летище, след като спирачната система на автобуса блокира и возилото се преобърна на пътя. И двамата претърпяха операции, а лекарите дават надежди, че те ще играят отново футбол.

Съотборниците на Торансо и Мендоса изглеждаха отлично на терена на стадион "Сентенарио" в Монтевидео и стигнаха до победата с гол в осмата минута на срещата. Точен беше халфът Алехандро Ромеро, който вкара първия си гол за сезона във всички турнири. Лидер в класирането пък остава колумбийският Атлетико Насионал, който победи с категоричното 3:0 перуанския Спортинг Кристал.

Давинсон Санчес и Жонатан Копете вкараха през първото полувреме, а Марлос Морено оформи крайния резултат в 74-та минута на срещата в Колумбия. Това остави Атлетико на върха в група 4 с максимума от шест точки, докато Уракан е втори с три. Мексиканският Пумас също е с две победи в Копа Либертадорес, след като надви с 2:0 парагвайския Олимпия в гостуване от група 7. Луис Киньоне и Исмаел Соса вкараха голове през второто полувреме, с което Пумас запази първата си позиция и аванс от три точки срещу еквадорския Емелек и венецуелския Депортиво Тачира.