Астън Вила е безнадежден случай, Евертън задмина Ливърпул (видео)

Отборът на Астън Вила вече няма почти никакви шансове да спаси мястото си в елита на Англия, след като поредната загуба на възпитаниците на мениджъра Реми Гард - този път с 1:3 от Евертън у дома, ги остави твърдо на последното място в класирането на Висшата лига с едва 16 точки. Бирмингамци за пореден път разочароваха своите привърженици, които пък масово напуснаха трибуните на "Вила Парк" в 74-ата минута на срещата в знак на протест срещу управлението на американския си собственик Ранди Лърнър.

Още през първото полувреме "карамелите" взеха аванс от два гола чрез Рамиро Фунес Мори, вкарал още в петата минута с глава и Аарън Ленън, който се разписа веднага след невероятен пропуск на домакините пред вратата на Жоел Роблес и прекрасна контраатака на своя отбор. Ромелу Лукаку направи резултата "класически" след час игра и напълно обезсмисли финалните минути на двубоя. Руди Жестед вкара почетното попадение за "виланите" в 79-ата минута, но на трибуните много малко хора се зарадваха на този гол на своите любимци. Голяма част от феновете си бяха тръгнали в съпричастност с протеста срещу Ранди Лърнър, докато останалите все пак на местата си също не изразиха радост от гола.

С победата Евертън изскочи над градския си съперник Ливърпул на 10-ото място в класирането, пращайки "червените" от "Анфийлд" в долната половина на таблицата. "Карамелите" на Роберто Мартинес събраха актив от 38 точки, колкото има и Ливърпул, но са с по-добра голова разлика от тима на Юрген Клоп. Астън Вила пък е на цели осем точки от спасителната зона със своите 16 точки и 20-о място.