Левски U17 спечели дербито със Славия и се засили към върха (видео+галерия)

Отборите на Славия и Левски до 17 години завършиха при резултат 0:3 в мач от Елитната юношеска група U17. След този успех момчетата на Георги Тодоров излязоха на второ място с актив от 40 точки. Лидер в шампионата е Лудогорец. Младите "орли" имат една точка повече от Левски. "Сините" поведоха в резултата в началото на второто полувреме след центриране отдясно на Емил Трендафилов и завършващ удар на Преслав Боруков. Малко след първия гол, роденият през 2000 година нападател реализира втори гол в мрежата на Мартин Величков. Класическият резултат направи Сунер Полат.Левски U17 победи Славия U17 с 3:0 като гост
Първата интересна ситуация дойде в 26-ата минута, когато деветката на Славия Христо Тодоров се обърна добре с топката в наказателното поле и пробва рефлекса на вратаря на Левски Христо Лалев, който се намеси добре и запази резултата 0:0.

Най-добрият на терена през първата част за "белите" Христо Тодоров отново пробва да се разпише, но ударът му мина встрани от вратата.

В 36-ата минута капитанът на Левски Станислав Иванов пропусна най-чистата ситуация през първото полувреме. Талантът излезе на чиста позиция, но ударът му бе избит в корнер.

Отборът на Левски поведе в резултата. След центриране на десния защитник Емил Трендафилов и завършващ удар на стрелеца на "сините" Боруков. Малко след като вкара за 0:1, роденият през 2000 година - Преслав Боруков вкара нов гол и направи резултата 0:2.Левски U17 победи Славия U17 с 3:0 като гост
Третият гол за Левски дойде след много техничен прехвърлящ изстрел на Сунер Полат.

След този двубой "сините" таланти събраха актив от 40 точки с две повече от Славия и на една зад лидера Лудогорец, който в този кръг победи състава на Ботев (Пловдив). В следващия кръг Левски почива, а "белите" домакинстват на последния в класирането Черноморец (Бургас).

СЛАВИЯ -  ЛЕВСКИ 0:3

Преслав Боруков 0:1
Преслав Боруков 0:2
Сунер Полат 0:3