Фиорентина и Наполи със самоубийствено реми за радост на Юве

Отборите на Фиорентина и Наполи завършиха 1:1 в последната среща от 27-ия кръг на Серия А и зарадваха лидера Ювентус. Една победа на тима от Неапол би го приближила на точка от "Старата госпожа", но след зрелищното реми на "Артемио Франки" авансът на Ювентус вече е 3 точки. Все пак тимът на Маурицио Сари остава единствен реален конкурент на гранда от Торино за титлата.

Двубоят, който беше от изключително значение и за двата отбора, започна ударно. Първо Маркос Алонсо откри в 6-ата минута с глава след центриране от корнер на Борха Валеро. Още в следващата атака Гонсало Игуаин вкара своя 25-и гол този сезон в калчото. Нападателят се възползва от грешка на Чиприан Тетерушану и Алонсо. Деветката на гостите не се бе разписвал от 7-и февруари или от 4 мача насам.

"Виолетовите" упражниха силен натиск и на два пъти в рамките на броени минути гредите спасиха Наполи от попадение. Първо Никола Калинич, който беше предпочетен за върха на атаката пред Бернадески, се откъсна напред след контраатака и с удар от границата на наказателното поле нацели напречната греда. Последва нова силна акция на Фиорентина. Кристиан Тейо се пребори за топката в близост до вратата, успя да си спечели позиция за стрелба, но този път напречната греда се оказа съюзник на Наполи.

В 57-ата минута вратарят на Фиорентина Тетерушану опази равенството след две невероятни намеси. Той първо отрази удар на Хосе Кайехон, топката попадна у Гонсало Игуаин, но румънският страж спаси и неговия изстрел.

Постепенно темпото спадна, но двубоят остана открит, тъй като равенството не удовлетворяваше и двата отбора. В 85-ата минута Гонсало Игуаин прати топката в мрежата, но попадението беше отменено поради засада. В добавеното време Лоренцо Инсиние беше изведен на добра позиция отляво на вратата, стреля, но ударът беше спасен от Тетерушану и така равенството се запази.