Кузманов пропусна 6 мачбола и загуби финала в Анталия

Националът на България за "Купа Дейвис" Димитър Кузманов пропусна шест мачбола и загуби финала на турнира по тенис на твърди кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 10 хиляди долара. Водачът в схемата Кузманов претърпя драматично поражение от Роман Сафиулин (Русия) с 6:3, 5:7, 5:7 след 3:07 часа игра.

22-годишният пловдивчанин навакса пробив пасив при 1:2 в началото, след което взе пет от следващите шест гейма, за да спечели първия сет. Във втората част българинът пропиля аванс от 4:2 и позволи на 18-годишния си съперник да постигне обрат. В решаващия трети сет Кузманов дръпна с 5:1, а при 5:2 пропусна шест мачбола при собствен сервис, а впоследствие руснакът продължи серията си на шест поредни гейма, за да триумфира.

22-годишният пловдивчанин заработи 10 точки за световната ранглиста и 848 долара. Турнирът в Анталия беше последна проверка за Кузманов преди гостуването на Турция в първия кръг от група 2 на  "Купа Дейвис" в зона Европа/Африка от 4 до 6 март в Анкара.