Карнобат не успя да поднесе изненада в Нова Загора

Карнобат отстъпи с 1:3 при визитата си на Загорец в мач от 19-ти кръг на Югоизточна „В“ група. И този път попадението за карнобатлии бе дело на Петър Колев, който в 18-та минута се откъсна сам срещу вратаря на домакините, но бе фаулиран и съдията свири дузпа. При изпълнението острието бе безпогрешен и изведе своите съотборници напред в резултата за 0:1. До почивката домакините от Загорец изравниха. През второ полувреме във вратата на Карнобат падна втори гол, а в края на мача попадение от дузпа в полза на Загорец реши мача за крайното 3:1.

„Срещата започна добре за нас с гол на Петър Колев от дузпа. Имахме и други положения. Не мисля, че заслужавахме да загубим, защото на моменти надигравахме домакините. Нека не звучи като оправдание, но в тази среща бяхме с редица кадрови проблеми. Имаме както контузени, така и наказани момчета, които нямаше как да се изявят срещу Загорец, коментира наставникът на Карнобат Атанас Димов.

След този мач карнобатлии остават на 10-о място във временното класиране с актив от 24 точки. След седмица предстои дебютно за 2016 година официално домакинство, в което Карнобат ще приеме Розова долина. Двубоят е на 5-ти март, събота, от 15:00 часа.