Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Тежък момент за Тулуза

Отборът на Тулуза изживя огромно разочарование в 28-ия кръг на Лига 1. "Виолетовите", които се борят за оцеляването си в елита, загубиха с 1:2 домакинството си на Рен, след като до 90-ата минута водеха с 1:0 с попадение на Висам Бен Йедер. В даденото от съдията продължение обаче бретанците стигнаха до успеха с голове на Осман Дембеле и Кямил Горсицки.

При това положение ситуацията на Тулуза става много тежка и отборът е на десет точки от спасението десет кръга преди края на шампионата. Играчите на Доминик Арибаже се нуждаят от поне пет победи в оставащите си срещи, за да се надяват на оставане в елита. Рен пък събра 41 точки и вече е на четвърта позиция с равни точки с третия Ница.

Отборът на Троа на практика вече е участник в Лига 2 през следващия сезон, след като загуби за пореден път през този шампионат. Отборът от Североизточна Франция бе победен с 0:1 като домакин на Лориен. Единственото попадение отбеляза Маджи Уорис още в третата минута след грешка в отбраната на Троа. Играчите на Мохамед Браджа са на дъното на класирането с 14 точки, което е на цели 18 от спасението. Лориен пък вече има 37 и може да диша спокойно за мястото си в елита.

Реймс взе много важна и категорична победа, след като разби с 4:1 Бордо. Аиса Манди и Тиеви Бифума дадоха преднина на тима преди почивката, а попадения на Гаетан Шарбоние и Лас Бангура подпечатаха успеха през втората част. Почетното попадение за жирондинците беше дело на Адам Унас. Реймс е на 17-о място с 32 точки, което е на четири от опасната зона. Бордо пък е с 37 на 12-а позиция.

Гинган и Анже не успяха да излъчат победител и завършиха 2:2. Гостите трябва да са по-доволни от точката, след като повече от едно полувреме играха с човек по-малко, тъй като звездата на тима Шейх Ндойе бе изгонен. Пиерик Капел откри за Анже със страхотен гол, но Слоан Приват изравни за Гинган преди почивката. През втората част двата тима си размениха по един гол от дузпа. Първо Тибо Жирес даде преднина на бретанците, но Били Кетекефомфон донесе точката на Анже. Гинган е с 32 точки на 16-а позиция, докато Анже е 38 на девето място.