Пестелива победа продължи възхода на Милан (видео)

Милан победи Торино с 1:0 в среща от 27-ия кръг на Серия "А". Гола вкара Лука Антонели в самия край на първото полувреме. По този начин отборът на Синиша Михайлович продължи възходящата линия в представянето си от началото на годината и се доближи сано на точка от градския си съперник Интер. "Росонерите" вече имат само едно поражение в последните си 18 мача. Двубоят ще се запомни със специалните фланелки, с които излязоха футболистите на миланския гранд по повод 30-ата годишнина откакто Силвио Берлускони е начело на клуба.

Гостите стояха добре на терена до почивката, но полученият гол в 45-ата минута сякаш ги обезвери. През второто полувреме съставът на Джампиеро Вентура не успя да се добере поне до равенство и остава в долната половина на класирането.
Рикардо Монтоливо беше наказан и мястото му в средата на терена зае Андреа Бертолачи. В останалата си част съставът на Милан бе повторение на този, който излезе при гостуването на Наполи в понеделник (1:1). Атаката се водеше от Карлос Бака и Мбайе Нианг, а външни халфове бяха Джакомо Бонавентура и Кейсуке Хонда.

Торино излезе без наказания Марко Бенаси и контузените Чезаре Бово, Алесандро Гаци и Данило Авелар. В предни позиции си партнираха Чиро Имобиле и младежкият национал на Италия Андреа Белоти.

Именно Белоти можеше да открие за гостите в самото начало. Той се измъкна от засадата след пас на Даниеле Базели, но Кристиан Сапата го блокира. Милан владееше топката по-продължително, но по-опасните атаки бяха на Торино. Наложи се Джанлуиджи Донарума да се хвърля рисковано в краката на Бруно Перес, за да спаси тима си от сигурен гол. Последва и коварно центриране на Давиде Дзапакоста, но Белоти закъсня и не успя да засече топката.
Първото 100%-ово положение пред Милан дойде в 27-ата минута, когато Кейсуке Хонда уцели гредата от пряк свободен удар. Торо отговори със светкавична контра, извела Имобиле на добра позиция. Отново Сапата обаче направи достатъчно, за да наруши равновесието на тарана и неговият изстрел не попадна в целта. При идентична ситуация в другото наказателно поле Емилиано Морети неутрализира Карлос Бака, а Даниеле падели се справи с шут на Бонавентура.

В самия край на полувремето защитата на гостите не се ориентира при един корнер и Юрай Куцка съумя да намери заелия добра позиция Антонели, който отблизо опъна мрежата. Това беше втори гол за сезона за бранителя на "росонерите".

Втората част не беше толкова динамична, а плахите опити на Торино да изравни не застрашиха стабилната защита в червено-черно. Само в началото Донарума спаси силен удар на Бруно Перес, а при една от контрите на "росонерите" Бонавентура прати топката в аут от добра позиция.
Гол на Карлос Бака беше отменен заради засада, а малко след това Иняцио Абате получи жълт картон и ще бъде наказан за гостуването на Сасуоло следващата седмица. В 72-ата минута Чиро Имобиле беше близо до гола, но отново Донарума внимаваше. В края на мача Милан се прибра в половината си, но бранителите действаха концентрирано и не допуснаха сериозни опасности.

"Биковете" нямат победа срещу Милан от 4 ноември 2001 година, когато се наожиха с 1:0 у дома. Последваха 9 загуби и 7 равенства. Последният успех на Торо на "Сан Сиро" пък датира от 24 март 1985 година.