Левски си тръгна доволен от Варна (видео+галерия)

Отборът на Левски се върна на второ място в "А" група. "Сините" надвиха заслужено с 2:0 Черно море на лошия терен на "Тича" след попадения на Георги Костадинов (53) и Мигел Бедоя (65). Столичани удариха и две греди - Бурабия (60) и Бедоя (64), а Боян Йоргачевич пък на два пъти се изяви с отлични спасявания.

26-кратните шампиони имат вече 34 точки, като изпревариха Берое, който излиза утре срещу Славия. Черно море пък остана на пето място с 25 точки след деветата загуба на тима и още повече се отдалечи от местата, даващи право на участие в евротурнирите.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на бившия играч на Левски Иван Здравков и бившия международен футболен съдия Любчо Славчев.

Стойчо Стоев направи няколко промени от мача с Лудогорец (1:2). Сашо Александров и Мики Орачев замениха Венцислав Христов и Божидар Краев. Десният защитник застана на своя пост, а Роман Прохазка бе изтеглен напред. Орачев игра отляво, а Нар водеше атаката.
Черно море - Левски 0:2
Никола Спасов пък замени трима от мача на "Овча Купел". Борислав Стойчев дебютира, а Педро Еуженио и Бекир Расим също бяха титуляри, като извън състава поради различни причини бяха Стенио дос Сантос, Марк Клок и Андреас Васев.

Двата отбора се хвърлиха да търсят победата от първата минута. Домакините дори натрупаха три жълти картона за остри влизания на Паланков, Романов и Георгиев, докато Александров също бе санкциониран официално.

Роман Прохазка с глава стреля лошо при най-добрата възможност за столичани. В 34-ата минута Йоргачевич със страхотен рефлекс спаси вратата на гостите. Сръбският вратар отрази удар с глава от няколко метра на Курьор, който бе в засада, но такава не бе маркирана. Стойчев и Бедоя също получиха жълти картони. Последните минути "сините" на два пъти застрашиха отбраната на Черно море, а Георги Илиев също получи жълт картон.

Черно море - Левски 0:2 Втората част започна по-добре за Левски. В 53-ата минута Костадинов изправи на крака над 1500 фенове на "сините". Халфът напредна през центъра, след което стреля от 21-22 метра. Топката рикошира в левия крак на Николов тупна няколко пъти на лошия терен и влезе в мрежата на Китанов за 0:1. Голът бе негов трети за Левски, като досега имаше две попадения във вратата на Ботев (Пловдив). Бакари влезе моментално на мястото на Романов.

В 60-ата минута Бурабия със страховит удар разтресе горната греда на домакините. Полузащитникът на "сините" стреля мощно, но топката се отби в горната греда и тупна пред голлинията. Пет минути по-късно страхотна атака на "сините" завърши с втори гол. Бедоя първо удари горната греда, след което топката попадна в Нар, който майсторски намери испанеца зад защитата и той удвои. Голът бе 12-и за Бедоя с екипа на "сините", но едва втори през този сезон в първенството.

Черно море - Левски 0:2 Ново отлично спасяване на Йоргачевич в 70-ата минута спаси гостите. Курьор стреля силно от воле, но стражът с една ръка майсторски парира, а след това Минев изби в корнер.

Джереми де Ноойер се появи на мястото на Бедоя, след като Еуженио получи пореден жълт картон за остро влизане в краката на испанеца. Последваха нови две положения пред Йоргачевич, който спаси нови два изстрела на Жоро Илиев.

Черно море - Левски 0:2 Последните десет минути домакините нямаха сили да стигнат до положение, а Венци Христов, който смени Нар, пропусна да вкара своя първи гол. Нападателят се откъсна сам срещу Китанов, но след като го преодоля, се забави и дори не стреля във вратата.

Черно море - Левски 0:2 Стоев може да бъде доволен от представянето на "сините", които не се предадоха и се опитваха да играят футбол, въпреки че теренът не го позволяваше, а и играчите на Никола Спасов стъпваха доста здраво. Всичко това предвид факта, че "сините" имаха много тежко пътуване в посока Варна и пристигнаха едва към два-два и половина през изминалата нощ, а сутринта трябваше да стават рано, за да се готвят за двубоя.

Сега предстои домакинство на Монтана през седмицата на "Георги Аспарухов", докато "моряците" гостуват на Берое навръх 3-и март.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛЕВСКИ 0:2