Кузманов се класира за 1/2-финалите в Анталия, Лазов отпадна

Националите на България за купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 10 хиляди долара. Водачът в схемата победи квалификанта Скот Грикспоор (Холандия) с 6:3, 0:6, 6:1 след малко повече от два часа игра.

Така 22-годишният пловдивчанин заработи 6 точки за световната ранглиста и 502 долара.

Друг национал Александър Лазов отпадна на четвъртфиналите. Поставеният под номер 6  българин претърпя поражение в много оспорван мач от четвъртия Никълъс Шолц (Южна Африка) 4:6, 6:3, 3:6 за 2:51 часа.

Левичарят от Пазарджик допусна единствен пробив в седмия гейм за загубата на първия сет, а във втората част от дръпна с 5:1, за да изравни резултата. В решаващия трети сет Шолц поведе с 3:0 и удържа аванса си, като до края спаси всичките пет възможности за връщане на пробива от страна на Лазов.

Турнирът в Анталия е последна проверка за българските национали преди гостуването на Турция в първия кръг от група 2 на "Купа Дейвис" в зона Европа/Африка от 4 до 6 март в Анкара.