Леверкузен довърши Спортинг с красиви голове (видео)

Отборът на Байер (Леверкузен) спечели и реванша срещу Спортинг (Лисабон) от 1/16-финала в Лига Европа. В първия мач в португалската столица "аспирините" се наложиха с 1:0, а днес на своя "БайАрена" те записаха нов успех, този път с 3:1, и така с общ резултат 4:1 отстраниха своя съперник.

Германският тим пръв откри резултата в 30-ата минута, когато Хавиер Ернандес изведе Карим Белараби в наказателното поле, той реши да стреля от малък ъгъл и успя да промуши топката през краката на вратаря и тя премина голлинията за 1:0. В 38-ата минута Спортинг върна интригата като изравни резултата. Карлос Мане стреля отблизо, Бернд Лено спаси, но Жоао Марио при добавката направи 1:1.

През втората част обаче домакините довършиха своя съперник. В 65-ата минута отново Белараби напредна и с прекрасен удар от дистанция доведе нещата до 2:1. Крайното 3:1 пък оформи Хакан Чалханоолу в 87-ата минута. Турчинът получи дълъг пас от Жонатан Та и от воле отбеляза красив гол.

Така Леверкузен заслужено продължава напред в турнира и вече чака следващия си съперник, който ще стане ясен след жребия в Нион утре.

БАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН) - Спортинг (Лисабон) 3:1 (общ резултат 4:1)
1:0 - Белараби (29)
1:1 - Жоао Марио (38)
2:1 - Белараби (65)
3:1 - Чалханоолу (87)