Лисандро Лопес вкара гол и подаде за други два при разгром на Расинг срещу Боливар

Лисандро Лопес вдъхнови съотборниците си от аржентинския футболен клуб Расинг за разгром с 4:1 над гостуващия Боливар в първи мач от група 3 на турнира Копа Либертадорес. Расинг оглави класирането с актив от три точки, след като местният съперник Бока Хуниорс завърши наравно 0:0 срещу Депортиво Кали. 32-годишният Лопес, бивш аржентински национал, вкара първия гол в 11-ата минута на срещата, а в 33-та и 83-та асистира съответно на Родриго де Пол и Маркос Акуня. Роджър Мартинес също вкара през първото полувреме за домакините от Авеянеда, които са 13-о място във временното класиране на аржентинския шампионат.

Лопес, който се завърна в родния си тим след дълъг престой в Порто и Олимпик Лион, получи топката от Оскар Ромеро в началните минути и прехвърли елегантно Ромел Кинонес за 1:0. Мартинес увеличи аванса на домакините в 28-та минута, а Родриго де Пол, който играе като преотстъпен от Валенсия, покачи на 3:0 с първата асистенция на Лопес. Седем минути преди края ветеранът подаде за гол и на резервата Акуня, а малко по-късно Хуан Арс оформи крайния резултат.

Бразилският национал Робиньо записа официален дебют за Атлетико Минейро, който победи с 1:0 колумбийския Индепендиенте във втори мач от група 5. 32-годишният нападател, който игра в Китай през миналия сезон, влезе като резерва в 56-та минута, но тогава неговият тим вече водеше. Автор на гола в четвъртата минута беше Лукас Прато. Атлетико Минейро е лидер в група 5 с преднина от две точки срещу отбора на Коло Коло, който надви с 1:0 аутсайдера Мелхар.