Росарио Сентрал се спаси от загуба срещу Ривър Плейт в последната минута

Росарио Сентрал и Бока Хуниорс завършиха драматично 3:3 в среща от 4-ия кръг на първенството на Аржентина, като домакините стигнаха до точката благодарение на изравнителния гол на Марсело Ларондо в 96-ата минута. Ларондо беше главно действащо лице и заради автогола си за 1:3 в 63-ата минута, а след това сам намали за 2:3 в 75-ата.

Гостите от Ривър откриха резултата още в 6-ата минута чрез Лукас Аларио, който засече топката с глава, малко по-късно Ерман Ерера изравни, но Хавиер Пиньола отново даде аванс на Ривър до края на полувремето.

Ситуацията изглеждаше още по-тежка, когато Ларондо си вкара автогол, като не успя да реагира при изчистване на Аларио пред голлинията. Но това не беше всичко и в 75-ата минута след меле в наказателното поле и подаване на Джовани Ло Селсо виновникът намали за 2:3, а в 6-ата минута на добавеното време фиксира 3:3 със страховито изпълнение с глава, засичайки подаване на Алехандро Донати.

Скандалът на вечерта беше подминатата чиста дузпа в полза на Росарио Сентрал при резултат 2:3. Съдията Вилиано игнорира нарушението на Милтон Каско срещу нападателя Кристиан Вилягра, който овладя топката след подаване от крилото на Ло Селсо.

Росарио Сентрал запази лидерската си позиция в Зона А с 10 точки след 4-ия кръг, колкото има и Сан Лоренсо след съботната си победа с 3:2 над Велес Сарсфийлд. Ривър Плейт е 9-и с 4.

Първо поражение претърпя Колон (Санта Фе), който беше съсипан с 1:4 при гостуването на Годой Крус. За Колон това означаваше първа загуба и край на лидерската позиция, като те се смъкнаха 3-и с 9 точки.