Играч показа червен картон на съдията в луд мач в Турция (видео)

Куриозна ситуация в заключителните минути беляза мача между Галатасарай и Трабзонспор от 22-ия кръг на турското първенство в неделя. Домакините от Галатасарай спечелиха с 2:1, а гостите от Трабзонспор приключиха драматично завършилата среща със... седем души. Четирима футболисти на Трабзонспор получиха червени картони, като последният от тях бе доста любопитен.

Преди колоритния епилог на двубоя Еркан Зенгин бе дал аванс на гостите в резултата с гол от дузпа в 25-ата минута, а в 59-ата Озер Хурмаджъ бе първият футболист на Трабзонспор, който видя червения картон. В 63-ата минута Лукас Подолски изравни за "Джим Бом", а в 70-ата Трабзонспор остана с 9 души на терена, след като от игра бе отстранен Айкут Демир.

Натискът на домакините даде резултат в края, когато Луис Педро Каванда извърши нарушение срещу противников играч в наказателното поле на гостите. Реферът бе категоричен - дузпа за Галатасарай плюс червен картон за белгийския защитник на гостите Каванда. Това никак не се хареса на някои от съотборниците на Каванда и те бурно протестираха. В суматохата Салих Дурсун докопа червения картон и най-безцеремонно го показа на съдията. Реакцията на арбитъра бе напълно очаквана и логична - той си взе обратно червения картон и го показа на Дурсун, който бе четвъртият изгонен от игрището футболист на Трабзонспор тази вечер. Селчук Инан не сгреши от бялата точка и донесе победата на Галатасарай.

Въпреки победата "Джим Бом" е далеч от първото място в класирането, на което в момента се намира Фенербахче с 50 точки. Втори е Бешикташ с 48 точки, но и цели два мача по-малко. Трабзонспор пък е девети с 27 точки.

Любопитно за отбелязване е, че подобен случай имаше отново в турското първенство в края на миналия сезон. В мач от предпоследния 33-и кръг в края на май отборите на Басакшехирспор и Фенербахче завършиха при резултат 2:2. В последните минути на двубоя гостите от Фенербахче останаха със 7 души на терена, след като четирима футболисти на тима получиха червен картон. Вратарят Волкан Демирел пък извърши грубо нарушение срещу играч на домакините, но реферът му показа само жълт картон и не го изгони. Ако съдията бе отстранил от игра стража, гостите щяха да имат петима изгонени футболисти и по правилник мачът трябваше да бъде прекратен.

На не по-малко луд мач станаха свидетели турските фенове през 2004 година. Тогава срещата между домакините от Бешикташ и Самсунспор от турското първенство на стадион "Исмет Иньоню" в Истанбул бе прекъсната в 85-ата минута при резултат 1:4, тъй като петима играчи на Бешиктащ бяха изгонени.

Някои фенове пък сигурно ще се сетят за онзи случай с Пол Гаскойн, когато Газа показа жълт картон на рефера Дъги Смит по време на мач, но по-скоро на шега.
Съдията обаче не оцени чувството за хумор на харизматичния халф и на свой ред му показа картон със същия цвят. Двубоят бе между отборите на Глазгоу Рейнджърс (в чийто състав бе Гаскойн) и Хибърниън ФК (известен повече като Хибс), а годината - 1995.