"Вълците" показаха остри зъби, "Олимпико" видя уникален гол (видео)

Рома разгроми Палермо с 5:0 в среща от 26-ия кръг на Серия "А". Двубоят не предложи никаква интрига около крайния резултат заради безобразната игра на гостите, но пък беше наситен с любопитни събития. По два гола за "вълците" отбелязаха Един Джеко и Мохамед Салах. Едно от попаденията на египтянина беше истински шедьовър, след като той насочи топката във вратата от самата аутлиния. След продължително отсъствие заради контузия в игра за домакините се завърна Кевин Строотман. Холандецът се появи като резерва на мястото на Майкон в 78-ата минута под бурните овации на феновете на "Олимпико".

Успехът бе пети пореден за "джалоросите" под ръководството на Лучано Спалети и върна тима на 4-ото място във временното класиране. Палермо пък продължава със слабото си представяне през сезона и е само на 3 точки над зоната на изпадащите.
Българският национал Ивайло Чочев остана на резервната скамейка за гостите. Дебют в елита направиха 18-годишният вратар Фабрицио Аластра и халфът Джузепе Пецела. В състава на Рома пък го нямаше ветеранът Франческо Тоти, който беше оставен извън групата след скандал със старши треньора Лучано Спалети. Легендата на "вълците" обаче изгледа двубоя от трибуните.

Първото полувреме премина при много бавно темпо, а пропуси за Рома направиха Салах и Сейду Кейта. Джеко пък се запомни с неумението си да отбележи гол от около метър на празна врата. Босненецът все пак се реваншира в 30-ата минута и след пас на Пянич провря топката между краката на Аластра. Малко преди почивката и самият Пянич можеше да се разпише, но ударът му от фаул срещна гредата.
2:0 направи Кейта в 52-ата минута. Малийският ветеран овладя топката след центриране от корнер на Алесандро Флоренци и я заби под гредата. След час игра Салах се възползва от пас на Джеко и вкара трети гол за Рома, а само две минути по-късно египтянинът сътвори нещо много красиво. Той си поведе неособено добре топката и тя почти излезе в аут, но крилото на Рома я настигна и от почти невъзможен ъгъл я прати във вратата на Палермо.
Последва отменен гол на Джеко заради засада, преди да дойде дългоочакваният момент за Строотман. Холандецът се появи в игра в официален мач за първи път от 13 месеца и заслужи аплодисментите на публиката. В самия край на мача резерваат Диего Пероти центрира към Джеко и той с глава оформи разгромното 5:0.