Партизан претърпя поражение без Божинов

Партизан (Белград) отстъпи с 1:2 на ОФК Београд в първия пролетен мач от сръбското първенство, но Валери Божинов не игра. Точно преди срещата се разбра, че българското острие отпада от сметките на треньора Иван Томич заради вирус. Още двама играчи не взеха участие в мача поради същите причини, но според белградския вестник Телеграф загубата на българина е била най-тежка. А и здравословното състояние на Валери било най-тежко. Въпреки това Партизан откри резултата в 22-ата минута чрез Дарко Брашанац, но след почивката в рамките на 6 минути ОФК Београд обърна развоя на мача. Владимир Йовович изравни в 58-ата минута, а Марко Павловски се разписа за 2:1 в 64-ата.

Още една важна фигура не взе участие в мача. Това е суперзвездата Андрия Живкович, който е в конфликт с ръководството на Партизан заради отказ да си поднови договора е изпратен да тренира във втория отбор Телеоптик, който се състезава в трета лига. Цървена звезда се наложи с 2:1 над Младост (Лучани) и води в класирането с 65 точки, пред Борац (Чачак) с 40, за който не игра крилото Илиян Йорданов. Партизан е на 4-о място с 36, колкото има и Войводина. Пред тях е Чукарички с 38.