Славия и Черно море поделиха точките на старта на "А" група (видео+галерия)

Отборите на Славия и Черно море завършиха при резултат 0:0 в мач от 21-ия кръг на "А" група. Играчите на Александър Тарханов пропуснаха да съберат актив от 33 точки и да излязат на второто място в първенството. След равенството Черно море продължава да изостава на шест точки от "белите".
Славия - Черно море
Първата интересна ситуация дойде още в началните секунди на мача. Дуде Догала проби отляво и центрира към Ивайло Димитров, който с глава не успя да затрудни Георги Китанов.

В третата минута футболисти и фенове избухнаха в аплодисменти в знак на почит към легендарния №3 на България Трифон Иванов.

Старши треньорът на Берое Петър Хубчев дойде на трибуните на стадион "Славия", за да наблюдава на живо "белите", които са и следващият съперник на тима от Стара Загора.

В 22-ата минута един от най-добрите футболисти на Славия Дуде Догала стреля от пряк свободен удар, но вратарят на Черно море се справи и изби топката в корнер.

Капитанът на "моряците" Георги Илиев пробва рефлекса на Георги Петков, но опитният страж се справи със ситуацията по много атрактивен начин.

В 33-ата минута дойде и най-доброто положение в мача. Матиас Курьор засече с глава центриране от корнер на първата греда, но топката не пожела да влезе във вратата на Славия.
Второто полувреме започна с малко по-активна игра на "моряците", но първата по-интересна възможност за гол дойде в 61-ата минута, когато Догала пробва изстрел от дистанция, но прати топката право в ръцете на Китанов.

В 65-ата минута дошлият от Монтана Борислав Балджийски беше близо до гол за домакините, но топката мина на сантиметри от левия страничен стълб.

Невероятен пропуск за Славия. В 69-ата минута "белите" направиха много добра атака, Сердеров центрира перфектно по земя към Дуде Догала, който отблизо пропусна да се разпише.

В 71-ата минута роденият през 1997 година Георги Йомов влезе в игра за домакините. Той се появи на мястото на Янис Карабельов. Това е и негов дебют в "А" група.
39-годишният вратар на Славия Георги Петков спаси отбора. Капитанът се намеси на два пъти в 74-ата минута. Първо Курьор пробва изстрел от ъгъла на наказателното поле, топката бе избита от Петков, а при добавката Георги Илиев отблизо не успя да накаже стража, който се намеси решително и запази резултата 0:0.

В 83-ата минута хубава атака на Черно море, резервата Педро Еуженио проби в наказателното поле и подаде към Матиас Курьор, но звездата в атаката на "моряците" не успя да преодолее железния в днешния мач Георги Петков.

В продължението на мача, отборът на Черно море остана с човек по-малко, халфът на гостите Стенио получи директен червен картон за грубо влизане в краката на бранителя на Славия Димитър Пиргов.

Това е девети пореден мач за Черно море, който не допуска поражение от "белите". "Моряците" имат шест победи и три равенства. Общият баланс между двата тима е: 101 мача - 41 победи за Славия, 27 ремита и 33 успеха за отбора от Варна.

Стартови състави:

Славия: Петков, Панов, Велков, Пиргов, Дечев, Мартинов, Карабельов (Йомов), Сердеров (Кръстев), Балджийски, Догала, Димитров

Треньор: Александър Тарханов

Черно море: Китанов, Венков, Николов, Паланков, Георгиев, Стенио, Клок, Васев (Еуженио), Г. Илиев, Романов (Вълчанов), Курьор

Треньор: Никола Спасов

Стадион: "Славия", 300 зрители
Съдия: Ивайло Стоянов