Вратар спря Волфсбург за победа в столицата (видео)

Волфсбург направи поредна грешна стъпка в преследването на ново класиране в Шампионската лига, след като завърши 1:1 при гостуването си на Херта (Берлин) в двубой от 22-ия кръг на Бундеслигата. Така "вълците" продължават да са извън местата, даващи право на участие в евротурнирите. "Старада дома" от столицата също е в незадоволителна форма - без победа от пет мача насам, а още утре може да загуби третото място във временното класиране.

Марсел Шефер вкара за Волфсбург в 53-ата минута с прецизен удар с левия крак, но Саломон Калу изравни в 60-ата минута. Футболистите на Дитер Хекинг, които преди няколко дни за малко щяха да изпуснат успеха срещу Гент в Шампионската лига, бяха по-настоятелни в последната част на двубоя, но срещу себе си имаха вратаря Руне Йорщайн. Норвежецът отрази последователни шутове на Макс Крузе, Виейриня и Шефер, а ударът на Луис Густаво с глава срещна гредата.

Хекинг до последно вярваше на титулярните си 11, тъй като не направи нито една смяна чак до продължението на редовното време.

След седмица Волфсбург приема Байерн (Мюнхен) в нов тежък сблъсък, докато Херта ще гостува на Кьолн.