Гълъбинов с директен червен картон

Нападателят на България и Новара Андрей Гълъбинов бе изгонен при домакинската загуба с 1:2 от Тернана в мач от 27-ия кръг на Серия "Б". Таранът изпусна нервите си в 87-ата минута, когато малко след второто попадение на гостите изрита без топка Копола. За действието си голаджията получи директен червен картон при 0:2, секунди по-късно Мекариело си отбеляза автогол и върна надеждата на Новара. Домакините обаче с човек по-малко нямаха възможност да изравнят. Именно Мекариело бе дал аванс от два гола на Тернана в 84-ата. Преди това Цезар бе открил в 33-ата минута. Гълъбинов на няколко пъти стреля и се опита да вкара при 0:0 и и при 0:1, но без да има късмет.

Родният национал остана с актив от осем попадения, а Новара след 9-ата си загуба остана на пето място с 42 точки.