Хайн Ванхезебрук все още вярва, че Гент може да продължи

"Гент все още има сили да пречупи Волфсбург, след като белгийците върнаха два гола и загубиха само с 2:3 като домакини в първи мач от осминафиналите в Шампионската лига по футбол", заяви старши треньорът на отбора Хайн Ванхезебрук. Той добави, че за да бъде отстранен Волфсбург, футболистите на Гент трябва да вкарат първия гол в реванша и да накарат съперниците да се съмняват в себе си.

"Иска ми се да седя тук и да се чувствам по различен начин, но в крайна сметка и този резултат не е чак толкова лош. Очевидно, днес играта на повечето ни футболисти не се доближаваше до тяхното реално ниво. Преди началото на мача им казах, че трябва да се настроят за футбол на ниво Шампионска лига, но за съжаление бяхме надиграни още пред първото полувреме от гостите.

Започнахме втората част добре, но пак получихме попадение, след като допуснахме голяма грешка. Това уби ентусиазма и скоро стана 3:0. В този момент просто се опитвахме да избегнем разгром, но и да се борим за честта ни. Вкарахме един гол, стигнахме до втори, а аз вярвах, че можем да стигнем и до трето попадения.

Все още се чудя защо не играхме по подобен начин още от началото на мача. Надявам се да се поучим от грешките, защото иначе ще имаме нулев шанс в ответния мач. Ако вкараме първия гол в мача в Германия, може би този път те ще започнат да се съмняват в себе си", заяви старши треньорът на белгийците след двубоя.