Созопол размаза Ботев (Гълъбово) в последна проверка

Съставът на Созопол постигна разгромна победа в последната си контрола, преди подновяването на първенството в „Б“ група. На собствената си „Арена Созопол“ „небесносините“ се наложиха с 4:0 над Ботев (Гълъбово). Преди двата тима да излязат на терена, всички футболисти на Созопол бяха официално представени. Преди да прозвучи първият съдийски сигнал пък, с едноминутно мълчание бе почетена паметта на легендата на родния футбол Трифон Иванов, чието погребение бе днес. Феновете на Созопол също се бяха подготвили подобаващо, опъвайки транспарант с надпис: „Почивай в мир, Туньо“.

Самият мач премина изцяло под диктовката на Созопол. Възпитаниците на Румен Димов поведоха с гол от съблекалнята. Не бяха изминали и 30 секунди, когато Кристиян Тафраджийски получи извеждащ пас от Станимир Митев и с прецизен удар откри резултата. 6 минути по-късно Митев можеше да удвои аванса на своя отбор, но мощният му изстрел разтресе напречната греда. В 41-ата минута все пак логичното се случи и Созопол поведе с 2:0. Тафраджийски направи хубав рейд отдясно и пусна пас в наказателното поле, където от близко разстояние Илиян Шерденов прати безпроблемно топката в мрежата.

Втората част започна с нова опасност за „небесносините“, но ударът извън наказателното поле на Станимир Баев премина на сантиметри до лявата греда. Созопол реши всичко в мача само в рамките на 60 секунди. В 77-ата минута Станимир Баев направи чудесен самостоятелен пробив и поднесе топката около точката за изпълнение на дузпа на Мехмедали Мехмедали. Ударът на последения обаче бе париран от вратаря на Ботев (Гълъбово). Топката обаче отново попадна у Станимир Баев, който направи резултата класически. Минутка по-късно Мирослав Радев също попадна в прегръдките на своите съотборници. Халфът се възползва от грешка в защитата на гостите и от наказателното поле, с техничен удар прехвърли вратаря за крайното 4:0.