Силен Виктор Йосифов с 12 точки (2 аса, 4 блока) не помогна на Латина за победа над Равена

Националът Виктор Йосифов изигра много силен мач, но неговият клуб Нинфа (Латина) загуби у дома Романя (Равена) с 2:3 (25:19, 18:25, 25:23, 16:25, 8:15) срещата си от 18-ия кръг на италианската Суперлига.

Възпитаниците на Камило Плачи поведоха с 2:1 гейма, но изпуснаха инициативата и допуснаха 11-а загуба от началото на сезона.

Виктор Йосифов реализира 12 точки (2 аса, 4 блока, 60% ефективност в атака). Германецът Симон Хирш бе най-резултатен за Латина с 18 точки (2 аса, 2 блока, 38% ефективност в атака). Габриеле Маруоти добави 13 точки (1 ас, 1 блок).

Контузената до скоро руска звезда на Латина Николай Павлов се появи в игра в 3-ата, 4-ата и 5-ата част на мача , но на поста посрещач и добави едва 3 точки.

Пуерториканецът Морис Торес заби 24 точки (2 аса, 52% ефективност в атака), а Маартен Ван Гардерен добави 23 точки (2 аса, 2 блока) за 7-ия успех от началото на сезона за Равена.
Латина запази 7-ото място във временото класиране с актив от 21 точки, докато Равена е на 8-а позиция с 20 точки.

НИНФА (ЛАТИНА) - РОМАНЯ (РАВЕНА) 2:3 (25:19, 18:25, 25:23, 16:25, 8:15)
ЛАТИНА: Даниеле Сотиле 1, Симон Хирш 18, Габриеле Маруоти 13, Ален Скет 6, ВИКТОР ЙОСИФОВ 12, Андреа Роси 2 - Роберто Римити-либеро (Андреа Матей 3, Николай Павлов 3, Даниеле Таили 3)
Старши-треньор: Камило Плачи
РАВЕНА: Максимилиано Кавана 2, Морис Торес 24, Маартен Ван Гардерен 23, Рафаил Кументакис 12, Фабио Ричи 7, Стефано Менгоци 5 - Андреа Бари-либеро (Алберто Поло, Хиде Босвинкел, Рикардо Перини)
Старши-треньор: Валдо Кантор.