Нант вече 12 мача няма загуба

Отборът на Нант продължава с впечатляващата си серия в Лига 1. "Канарчетата" победиха с 2:1 Лориен в мач от 26-ия кръг на френския шампионат и така вече 12 мача не познават загубата в първенството. Домакините си свършиха работата още преди почивката, когато вече водеха с 2:0. Адриан и Емилиано Сала вкараха, а през втората част Бенжамен Муканджо намали за "мерлузите", но това не бе достатъчно за гостите, които в края на мача останаха и с човек по-малко, тъй като Ламин Гасама бе изгонен с директен червен картон.

В класирането Нант заема пета позиция с 39 точки - колкото имат и Сент Етиен и Ница, които обаче са с мач по-малко. Лориен пък е 14-и с 31.

Троа постигна втора победа в шампионата, след като се наложи с 3:2 при гостуването си на Газелек Аячо. В герой за тима се превърна Карим Азамум, който отбеляза две от попаденията и асистира на Чоуки Бен Саада за третото. За корсиканците се разписаха Жак Зуа и Родерик Филипи. Въпреки успеха Троа остава твърдо на последно място с едва 14 точки и твърде малко надежда за спасение. Аячо също е в опасната зона, но с 27 точки.

Бордо се върна на правилния път след две поредни загуби с по три гола и днес надигра с 4:2 като гост Гинган. Жирондинците поведоха с две попадения, дело на Адам Унас и Диего Ролан, но Тибо Жирес и Маркус Коко изравниха за бретанците. Клемен Шантом и Шейх Диабате обаче донесоха успеха на Бордо. Играчите на Вили Саньол са девети с 36 точки на девето място, докато Гинган е с пет по-малко на 15-о.

Бастия постигна първи успех като гост в шампионата, след като победи с 1:0 при визитата си на Реймс. Победното попадение бе автогол на Амари Траоре малко след почивката. Успехът прати корсиканците на 12-а позиция с 34 точки. Реймс пък остава с 29 и отборът е само на две над опасната зона.

Монпелие също взе глътка въздух, след като се наложи с 2:0 над Тулуза. Мустафа Ятабаре и Сулейман Камара донесоха успеха на южняците, които вече са с 29 точки на 16-а позиция. Тулуза пък е с 21, което е на осем от спасението и в Розовия град вече усещат сянката на Лига 2.