Съндърланд надигра и отдалечи още повече Манчестър Юнайтед от топ 4 (видео)

Съндърланд постигна изключително важна победа над Манчестър Юнайтед с 2:1 на "Стейдиъм ъф Лайт", като с този успех "черните котки" вдъхнаха надежда на своите фенове, че отборът може да се пребори за мястото си в Премиър лийг. Поражението пък отдалечи "червените дяволи" още повече от топ 4. Уахби Хазри (3') вкара първия си гол с екипа на Съндърланд, а Антони Марсиал (39') се разписа за гостите, които обаче закономерно загубиха, след като днес бяха надиграни. Давид де Хеа (82') си отбеляза автогол в 82-ата минута, с което узакони победата на домакините.

Морган Шнайдерлин започна за Юнайтед за сметка на Маруан Фелаини, който остана извън групата за днес. На резервната скамейка бяха младите Уил Кийн, Джеймс Уеър и Доналд Лав, като последният дебютира, заменяйки Матео Дармиан, който получи контузия.

Две принудителни промени имаше в състава на "червените котки" - Били Джоунс и Дънкан Уатмор бяха заменени от ДеАндре Йедлин и Даме Н'Дойе. Адам Джонсън, който преди седмица се разписа срещу Ливърпул, бе уволнен от клуба, след като се призна за виновен по обвиненията в секс с малолетна.

Двубоят започна перфектно за домакините, които още в третата минута излязоха напред в резултата. Уахби Хазри изпълни пряк свободен удар отляво на вратата на "червените дяволи", Дефоу се опита да отклони с пета, но само прескочи топката, която влезе в далечния ъгъл, без Де Хеа да успее да се намеси.

В 11-ата минута Дефоу имаше прекрасна възможност да удвои, след като се озова с топка в крака на няколко метра пред голлинията, но в последния момент Смолинг се намеси и попречи на голмайстора на Съндърланд да нанесе точен удар. В 26-ата минута шут на Хазри от границата на наказателното поле срещна ръката на Шнайдерлин, но главният рефер Андре Маринър не уважи претенциите на домакините за дузпа. Пет минути след това Хуан Мата отправи първия точен удар в актива на гостите, но той не затрудни изобщо Вито Маноне, който улови без проблеми.

В 39-ата минута Манчестър Юнайтед все пак стигна до изравнително попадение. Мата стреля силно до гредата, Маноне изби, но Марсиал успя много технично и от малък ъгъл да прехвърли вратаря за 1:1.

След подновяването на играта отново домакините имаха претенции за дузпа заради игра с ръка в наказателното поле. Този път Рууни игра непозволено след удар с глава на О'Шей. Отново сигнал не последва.

В 54-ата минута Дефоу пропусна втора чудесна възможност. Ван Аанхолт центрира отляво, нападателят на Съндърланд изпревари Блинд и засече, но в последния момент бранителят, който се бе хвърлил на шпагат, докосна топката и тя премина встрани от вратата.
Малко по-късно Де Хеа спаси гостите, след като изби с крак силен удар на Н'Дойе. В 72-ата минута испанецът отново се намеси решаващо след шут на Коне.

Осем минути преди края логичното се случи. Голмайсторът Хазри центрира от корнер, а Коне засече мощно с глава. Де Хеа опита да спаси, Марсиал също бе на голлинията, но двамата не успяха да спрат топката - 2:1. В крайна сметка попадението бе записано като автогол на вратаря на "червените дяволи".

В 88-ата минута и гостите имаха претенции за дузпа, когато топката срещна лакътя на О'Шей след удар на Депай. Маринър обаче отново остана безмълвен.

Манчестър Юнайтед засега остава на пето място с 41 точки. Съндърланд е 18-и.