Хамбургер ШФ не се даде на Кьолн (видео)

Хамбургер ШФ и Кьолн си размениха по един гол за крайното 1:1 в среща от 20-ия кръг на Бундеслигата, с което не промениха по никакъв начин положението си. Домакините остават без победа от края на ноември насам и са на само 4 точки от опасната зона. Тимът на Петер Щьогер, който днес като че ли повече заслужаваше да спечели, е с по-голям актив и се радва на спокойствие в средата на таблицата.

Гостите бяха по-настоятелни през първото полувреме и в неговия край поведоха, след като Зимон Цолер принуди Йоан Джуру да сгреши пред наказателното си поле. Последва пас на Йонас Хектор към Цолер и точен изстрел на нападателя. Малко преди това Антони Модест беше насочил топката в напречната греда на вратата на Рене Адлер.

На почивката треньорът на "Шпортферайн" Бруно Лабадия отговори с пускането в игра на Артьомс Рудневс и само две минути след подновяването на играта латвиецът изведе майсторски Николай Мюлер и резултатът стана 1:1.

След още няколко секунди Тимо Хорн показа класа, спасявайки опасен удар на Гойко Качар.

Скоро след това обаче импулсът в играта на домакините премина и дойде ред на Адлер отново да се намесва. В 58-ата минута той извади прецизен изстрел на Филип Младенович, който влизаше точно под гредата. В 62-ата минута Качар повтори грешката на Джуру от първата част, но този път Модест демонстрира неточен шут с левия крак. В 66-ата минута гредата за втори път спаси Адлер, този път след удар на Марсел Рисе от фал.

Авторът на изравнителното попадение Николай Мюлер нямаше късмет да се разпише още веднъж, след като в 68-ата минута не засече достатъчно силно центриране отляво.

С напредване на времето отборите в никакъв случай не се затвориха, а до последно търсеха пълния успех, без обаче някой от тях да успее да го постигне. Интересното е, че наставникът на Кьолн не направи нито една смяна, доверявайки се на 11-те, с които започна.