Монпелие продължава да буксува (видео)

Отборът на Монпелие продължава да изпитва трудности в Лига 1 и остава в опасната зона на класирането. Днес южняците не успяха да победят Лориен като гост в мач от 25-ия кръг на шампионата, въпреки че повече от едно полувреме играха с човек повече и срещата завърши 1:1. Франсоа Белюгу бе изгонен в 38-ата минута, а в самия край на първата част гостите откриха чрез Кевин Бериго. В началото на второто полувреме обаче новото попълнение на "мерлузите" Джими Кабо изравни и така донесе точката на новия си тим при дебюта си. При това положение Монпелие остава на 18-а позиция с актив от 26 точки. Лориен пък е с 31 на 12-о място.

Реймс взе много важна победа в борбата си за спасение, след като надигра с 2:0 Каен при визитата си в Нормандия. Тиеви Бифума и Принс Онинаг бяха точни за тима от Шампан. Така Реймс вече има 29 точки и е на 16-о място. Каен пък се смъкна до осма позиция с 36.

Троа записа нова загуба - този път при визитата си на Бастия с 0:2. И двете попадения бяха дело на Флойд Айте. Двубоят бе изпълнен с грубости, за което реферът бе принуден да покаже три червени картона - един за домакините и два за гостите. Троа остава на дъното с едва 11 точки - на 16 от спасението, докато корсиканците са с 31 на 14-о място.

В мачовете Тулуза - Нант и Газелек Аячо - Гинган не паднаха голове и завършиха 0:0. По този начин "канарчетата" продължават серията си без загуба и вече 11 мача не познават поражението. В класирането Нант е на шеста позиция с 36 точки.