Романтиката е жива: Лестър разказа играта на Ман Сити и вече гледа от по-високо (видео)

Неочакваният лидер във временното класиране на Премиър лийг Лестър изнесе истински спектакъл насред "Етихад Стейдиъм", разбивайки с 3:1 един от големите фаворити за титлата - Манчестър Сити. След този успех "лисиците" увеличиха преднината си на върха на шест точки, преди да са се изиграли останалите мачове от кръга. Селекцията на Клаудио Раниери изнесе много силен мач и напълно заслужено победи многократно по-скъпия тим на Сити. Роберт Хут (3' и 60') вкара два гола, Риад Марез (60') добави един, а пропуски на Джейми Варди и Шинджи Оказаки лишиха Лестър от още по-изразителна победа. Три минути преди края Серхио Агуеро реализира почетното попадение за домакините.

Четири промени бе направил мениджърът на Манчестър Сити Мануел Пелегрини - Пабло Сабалета, Александър Коларов, Рахим Стърлинг и Фабиан Делф започнаха като титуляри. Лестър пък излезе със същите 11, както и при победата над Ливърпул (2:0) през седмицата.

Гостите влязоха ударно в мача, като в самото начало Марез проби много добре отдясно и бе фаулиран в близост до аутлинията от Коларов. Самият алжирец центрира остро в малкото наказателно поле, където Хут засече. Топката рикошира в Мартин Демикелис и влезе в мрежата на Харт - 0:1. Пет минути по-късно Варди можеше да удвои, след като бе изведен зад отбраната на Сити и се озова очи в очи с Харт. Стражът обаче изпревари нападателя. След 1/4 час игра и домакините създадоха голова възможност. В нейната основа бе Давид Силва, който сам проби и стреля по диагонала, но топката премина встрани от далечната греда.

В 22-ата минута Шинджи Оказаки бе много близо до втори гол. Варди центрира по земя отляво, а японецът засече в движение, но ударът му не бе точен. Малко след това главният рефер Антъни Тейлър отсъди нарушение срещу Сабалета точно пред границата на наказателно поле на гостите. Повторенията показаха, че фаулът бе на самата линия, което означава, че домакините трябваше да получат дузпа.

"Лисиците" приеха играта в своята половина, но всяка тяхна контраатака вещаеше опасност. В самия край на първата част Агуеро подложи на напрежение отбраната на Лестър, но острият удар на аржентинеца премина успоредно на голлинията, като никой от неговите съотборници не бе достатъчно близо, за да засече. В крайна сметка гостите заслужено се оттеглиха на почивка с гол аванс.

Второто полувреме започна по същия начин, както и първото - с ранен гол на гостите. Канте се пребори много добре за една топка в центъра, след което подаде към Марез. Алжирецът премина през двама бранители и много технично стреля покрай излезлия Харт - 0:2.

Мануел Пелегрини реагира с двойна смяна, като в игра се появиха Келеши Иеанашо и Фернандо. Именно бразилецът можеше да намали в 55-ата минута, когато засече с рамо след корнер, но Шмайхел успя да избие с крак на самата голлиния.

След час игра интригата приключи окончателно, след като Хут надскочи Демикелис и засече с глава центриране от корнер на Фукс. Снажният бранител насочи много добре топката в ъгъла, правейки преднината на "лисиците" класическа. Малко по-късно Джейми Варди пропусна да увеличи, след като отново излезе очи в очи с Харт, но за втори път днес не успя да го преодолее.

В 87-ата минута Агуеро намали, след като засече прецизно с глава центриране на младия Берсант Селина. Малко след това Кун пропусна да върне съвсем интригата. Аржентинецът получи подарък от Дани Симпсън, но затвори ъгъла си за стрелба и не успя да нанесе точен удар.

Така в рамките на една седмица Лестър постигна трета победа, след като пред това надделя над Стоук Сити (3:0) и Ливърпул (2:0). "Лисиците" вече дръпнаха с шест точки пред Манчестър Сити. Тотнъм и Арсенал могат да се възползват и да изпреварят "гражданите", ако спечелят своите мачове.

В следващия кръг Лестър гостува на Арсенал.