Бен Арфа отново води Ница напред

Хатем Бен Арфа продължава да показва, че не е свършил за големия футбол и за пореден път през този сезон донесе успеха на своя Ница в мач от Лига 1. Атакуващият халф вкара единствения гол за победата с 1:0 над Тулуза в мач от 24-ия кръг на френския шампионат. Бен Арфа се разписа в средата на втората част след индивидуална акция, при която излезе сам срещу вратаря на "виолетовите" Албан Лафонт. С победата днес Ница се изкачи на трета позиция с актив от 39 точки. Тулуза от своя страна остава в опасната зона с 20 точки и спасението е на шест.

Реймс се измъкна от зоната на изпадащите, след като победи с 2:1 една от приятните изненади на сезона - Анже. Гостите поведоха след гол на Арнол Бука Муту , но с попадения на Амари Траоре и Гаетан Шарбони домакините стигна до успеха. Така Реймс излезе от опасната зона, след като събра 26 точки. Анже пък остава с 37 на четвърта позиция.

Нант продължава с добрата си серия и победи с 3:1 Газелек Аячо. Емилано Сала, Алехандро Бедоя и Адриан се разписаха за "канарчетата", докато Кевин Май бе точен за корсиканците. Нант е на шеста позиция с 35 точки, докато Газелек е с 26 на 16-о място.

Троа вече мисли за Лига 2, след като записа поредна загуба. Този път тимът от Североизточна Франция бе разбит с 0:4 при визитата си на Гинган. Мевлют Ердинч откри, а Юнус Санхаре, Тибо Жирес и Людовик Блас оформиха крайния резултат. Троа е на дъното с едва 11 точки, докато Гинган е с 30 и вече диша по-спокойно.