Тотнъм не прости на Норич и настигна Арсенал (видео)

Застрашеният от изпадане Норич не се оказа сериозно препятствие за Тотнъм и "шпорите" постигнаха трета поредна победа в Премиър лийг. Отборът на Маурисио Почетино се наложи с 3:0 на "Кероу Роуд" с голове на Деле Али и Хари Кейн (2). По този начин Тотнъм събра 45 точки и измести Арсенал от третото място в класирането благодарение на по-добрата си голова разлика.

Деле Али още веднъж показа, че се намира в блестяща форма и откри резултата със седмия си гол за сезона във 2-ата минута. Последваха още няколко положения пред вратата на "канарчетата" и пропуски на Кристиан Ериксен и Хари Кейн. Домакините имаха възможност да изравнят чрез Диумерси Мбокани, но Юго Лорис внимаваше.
В 30-ата минута Себастиан Басонг повали Деле Али в наказателното поле, а Хари Кейн спокойно реализира дузпата и удвои преднината на лондончани.

Домакините заиграха малко по-добре след почивката и удар на Стивън Нейсмит като по чудо не влезе във вратата на Тотнъм. Шотландецът пропусна още едно положение и с това сякаш импулсът в действията на Норич отмина. В 82-ата минута Хари Кейн нацели гредата, а в последните секунди оформи класическата победа на Тотнъм.

В следващия кръг "шпорите" приемат Уотфорд, а Норич, който е само на 2 точки над зоната на изпадащите, приема Астън Вила.