Ще излезе ли Левски от кризата срещу Берое - отговорът от Николай Костов

Пеев с гол и асистенция при победа с 5:0

Българската емблема на Амкар Георги Пеев се представи силно в последната контрола от лагера на руския клуб в ОАЕ. При 18 градуса на терена в Jabal Ali Golf Resort тимът от Перм се развихри срещу словашкия Жилина и го победи с 5:0. Интересното е, че до 45-ата минута резултатът бе 0:0. Тогава Пеев центрира от ъглов удар и Баланович откри резултата.

В 61-ата минута Шаваев бе фаулиран от вратаря на Жилина в наказателното поле. Щатният изпълнител на дузпи Пеев отново бе точен и направи 2:0. В руската Висша лига юношата на Локомотив (София) е в уникална серия от вкарани 17 поред 11-метрови удара.

В 75-ата минута треньорът на Амкар Гаджи Гаджиев смени целия си отбор без капитана Дмитрий Белоруков. Дотогава на терена освен Пеев бе и левият защитник Петър Занев. Гиголаев, Прудников и Сиротов оформиха разгрома за Жилина до края на мача. Съперникът на Амкар е 4-и в първенството на Словакия. Пеев и компания са 10-и в Русия.

В неделя групата на Амкар напусна ОАЕ. Следващият подготвителен лагер за зимата започва на 5 февруари. Той ще се проведе в Испания.