Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Голова фиеста на "Бернабеу", Кристиано настигна Суарес (видео)

Реал Мадрид разгроми с 6:0 Еспаньол в среща от 22-ия кръг на Примера дивисион. С хеттрик за столичани блесна Кристиано Роналдо, който вече има 19 гола и се изравни с Луис Суарес на върха в класирането при стрелците. Реал се доближи на точка от градския си съперник Атлетико Мадрид и на 4 от лидера Барселона.

Първия гол вкара Карим Бензема в 7-ата минута след асистенция на Хамес Родригес, а само 5 минути по-късно Кристиано Роналдо беше фаулиран в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа. 3:0 направи Хамес в 16-ата минута, преди Роналдо да вкара втория си гол в края на полувремето. След почивката отборът на Зинедин Зидан намали оборотите, но остана време Кристиано да се разпише за трети път, преди резервата Оскар Дуарте да си забие автогол за крайното 6:0.
Хамес замени контузения Гарет Бейл в стартовия състав на Зинедин Зидан. Наставникът не изневери на останалите си титуляри, като Серхио Рамос се завърна след травма. Константин Гълка подреди 4-2-3-1, а на вратата бе дебютантът Гедриус Арлаускис.

Срещата започна със свиреп домакински натиск и пропуск на Марсело, който преди това много технично се освободи от футболист на Еспаньол. "Белите" явно бяха решили да убият интригата колкото се може по-бързо и го постигнаха с лекота. В 7-ата минута Хамес центрира към Бензема, който с глава отбеляза 18-ия си гол за сезона. Само пет минути по-късно Енцо Роко фаулира в наказателното поле Роналдо и реферът Ернандес Ернандес посочи бялата точка. Кристиано не остави шансове на Арлаускис, правейки резултата 2:0.
Защитата на гостите тотално изнемогваше срещу скоростните комбинации на мадридчани. В 17-ата минута Хамес сякаш беше в положение на засада, когато получи топката, но страничният съдия не вдигна флага. Последва шут на колумбиеца, рикоширал в тялото на Папе Диоп, и Арлаускис отново трябваше да вади топката от мрежата.

Реал леко намали темпото в средата на полувремето, но въпреки това положения пред вратата на Еспаньол не липсваха. Пропуски в тези минути направиха Иско и Бензема. Гостите от Барселона бяха изцяло заети да се бранят, а в предни позиции се усети липсата на водещия реализатор на тима Фелипе Кайседо.
Секунди преди почивката Роналдо вкара втория си гол в мача и общо 18-и от началото на кампанията. Всичко започна от опит за подаване на Хамес и рикошет, след който топката се озова в краката на CR7. Той технично преодоля защитник на гостите, след което с левия крак разстреля Арлаускис за 4:0.

Второто полувреме премина доста лежерно. Футболистите на Зидан вече не бяха толкова агресивни в средата на терена, но безпроблемно излизаха на голови позиции. Еспаньол можеше да върне едно попадение в 55-ата минута, когато резервата Фуентес обстрелва Кейлор Навас, но костариканецът внимаваше. Малко след това Кристиано центрира меко към Бензема, който прати топката право в ръцете на Арлаускис.

Четвърт час преди края Ернан Перес получи възможност да шутира от добра позиция, но отново Кейлор Навас бе на точното място. Малко след това Зидан даде почивка на Бензема и пусна вместо него Лукас Васкес, а късметът бе на страната на Реал след силен удар на Мамаду Сила.

Домакините все пак вкараха пети гол и негов автор стана Кристиано Роналдо в 82-ата минута. Португалската звезда се възползва от хубаво центриране на Хесе Родригес и с глава оформи хеттрика си. Малко след това пък резервата Оскар Дуарте имаше малшанса да засече топката в собствената си врата. Това беше и последният интересен момент в двубоя на "Сантиаго Бернабеу".

В следващия кръг Реал гостува на Гранада, а Еспаньол, който е все по-близо до зоната на изпадащите, приема Реал Сосиедад.

Снимки: Getty Images/Guliver