Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Владо Николов с 20 точки, Лион загуби в нова 5-гемова драма

На Владимир Николов и Владислав Иванов изглежда им е писано това да бъде сезонът на волейболните им драми с Лион. След като през седмицата двамата бяха част от гейм за историята, завършил 47:45, снощи ги застигна нов съспенс.  АСЮЛ Волей (Лион) загуби у дома от Аячо с 2:3 (13:25, 18:25, 25:22, 25:21, 7:15), но мачът се разви наистина драматично пред 1569 зрители. Гостите поведоха с 2:0, но след това изригна Владо Николов и доведе нещата до 2:2. Все пак в тайбрека по-свежият тим на Аячо се добра до победата.

Доскорошният капитан на националния отбор бе най-резултатен с 20 точки (43% ефективност в атака). Владислав Иванов записа 21% перфектно и 47% позитивно посрещане.

За Аячо се отличи Йовица Симовски с 27 точки (54% ефективност в атака).

Двубоят бе паметен за домакините, защото се оказа последен за тях в голямата лионска зала "Жерлан".

Преди и след мача волейболистите бяха обградени от фенове, а най-много се събраха около Владо, който раздава автографи един час след срещата.

Загубата бе 8-а за Лион от началото на сезона, след която АСЮЛ се смъкна на 11-о място във временнот класиране с актив от 19 точки.

СНИМКА: Официална страница на Владо Николов във Фейсбук