Поморие с първа победа за годината

Oтборът на ОФК Поморие постигна първата си победа за 2016 г. След двете равенства 1:1 с Карнобат и Берое, днес възпитаниците на Малин Орачев се наложиха с 2:0 над Ботев (Гълъбово), съобщи TribunaBurgas. Контролната среща се игра на градския стадион в Поморие. Попаденията бяха дело на Ахмед Ахмедов и Милен Танев.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на домакините. Те можеха да открият резултата още в 5-ата минута, но удар от близко разстояние на Живко Илиев премина покрай лявата греда. В 20-ата минута изстрел от фаул на Любомир Божинов пък разтресе напречния стълб. Все пак, в 34-ата минута Поморие успя да поведе. Яни Пехливанов напредна сам от центъра на терена и изведе сам срещу вратаря Ахмед Ахмедов. Последният технично финтира стража и на празна врата отбеляза за 1:0.

Втората част започна с две опасности за гостите. И в двете ситуации обаче вратарят на Поморие Янко Георгиев се справи блестящо. Последваха пропуски на Милен Танев и Алеко Христов. Малко преди края на срещата, Танев удвои преднината на своя отбор. Халфът изпълни перфектно фаул и оформи крайния резултат.

Състав на Поморие: Тодоров, Илиев, Петков, Попов, Ант. Иванов, Пехливанов, Ст. Стаматов, Божинов, К. Георгиев, Лемперов, Ахмедов (Я. Георгиев, Танев, Д. Стоянов, Д. Стаматов, Ал. Иванов, Христов, Ганев)

Състав на Ботев (Гъл): М. Иванов, Здравчев, Бейсим, Вълканов, Янков, Чанев, Коларов, Окпара, Ив. Иванов, Ем. Иванов, Халил, (Кирилов, Колев, Канев, Грозданов, Енчев, Катранков, Илиев, Ив. Т. Иванов)

Снимка: ofcpomorie.bg