Владо Николов само с 10 точки! Лидерът Сет победи Лион с 3:1

Българският волейболист и доскорошен капитан на националния отбор Владимир Николов записа само 10 точки (1 ас, 39% ефективност в атака), а неговият клуб АСЮЛ Волей (Лион) допусна загуба като гост от лидера Араго де Сет с 1:3 (22:25, 25:18, 14:25, 17:25) в мач от 14-ия кръг в шампионата на Франция.

Либерото Владислав Иванов игра много силно цял мач за Лион и записа 62% перфектно и 86% позитивно посрещане. Най-резултатен за гостите бе Куентин Жофроа с 12 точки (1 ас, 3 блока, 78% ефективност в атака).

Бившият френски национал Мариен Моро заби 26 точки (3 аса, 61% ефективност в атака), а Тибо Росар добави още 23 точки (2 аса, 72% ефективност в атака, 36% перфектно и 48% позитивно посрещане).

19-годишният българин Александър Митков се появи като резерва за Лион, а 24-годишният Даниел Петров, който е с френски паспорт също влезе в игра за тима на Сет.

Лион допусна 7-а загуба от началото на сезона и с актив от 18 точки се смъкна до 11-о място. Сет записа 11-и успех от началото на сезона и е едноличен водач с актив от 31 точки.

В следващия 15-и кръг на 30 януари Лион приема Аячо, а лидерът Сет гостува на шампиона Тур.

АРАГО ДЕ СЕТ - ЛИОН 3:1 (25:22, 18:25, 25:14, 25:17)

СЕТ: Гийермо Ернан 3, Мариен Моро 26, Тибо Росар 23, Николас Мендес 9, Томи Сенже 2, Франк Лафе 5 - Максим Ервоар-либеро - Никола Росар-либеро (Гутие Бонефоа, Медерик Анри 5, ДАНИЕЛ ПЕТРОВ)
Старши-треньор: Патрик Дюфло
ЛИОН: Хавиер Гонсалес 6, ВЛАДИМИР НИКОЛОВ 10, Андрий Дячков 6, Тиаго Араня 9, Куентин Жофроа 12, Марк МакГивърн 7 - ВЛАДИСЛАВ ИВАНОВ-либеро (Александър Митков, Аксел Трухчев, Райън Ютия, Юго Копораондо 1)
Старши-треньор: Фабрис Шалендар.